Prijavite se za nagradu Lider investa za najbolju proizvodnu investiciju

Objavljeno: 06. 09. 2019. , Ažurirano: 06. 09. 2019.

Poslovni tjednik Lider u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom pokrenuo je 2016. godine projekt Lider invest, nagradu za najbolje male, srednje i velike proizvodne investicije u Hrvatskoj, kako bi promicao ulaganja koja otvaraju nova radna mjesta, povećavaju izvoz i stvaraju dodatnu vrijednost.

Misija projekta je jačanje povjerenja u institucionalne i pravne okvire potrebne za stvaranje pozitivnog ozračja koje će privući buduće ulagače/investitore te predstavljanje, praćenje i nagrađivanje proizvodnih investicija.

Obilaskom hrvatskih regija i održavanjem investicijskih mini foruma projekt nastoji poduzetnicima pružiti potrebne informacije o investicijskoj klimi, inicijativama jedinica lokalne samouprave, mogućnostima i izvorima financiranja te otvoriti raspravu o dosad pokrenutim projektima.

U suradnji s općinama, gradovima i županijama te institucionalnim partnerima motivira poduzetnike da nominiraju svoja ulaganja i tako postanu kandidati za nagradu Lider invest koju će ove godine dodijeliti na svečanosti u hotelu The Westin Zagreb, 23. listopada.

Pozivamo vas da nominirate svoju investiciju i prijavite se na natječaj do 27. rujna.

Na natječaj se mogu prijaviti investicije čija je proizvodnja počela od 1. siječnja 2016. do  1. siječnja 2019.

Kriteriji za odabir investicija su:

• Udio izvoza
  • Broj novootvorenih radnih mjesta
  • Suvremenost tehnologije

Kvalitetu prijavljenih investicijskih projekata ocjenjivat će Stručni odbor koji ih vrednuje prema:

• Prihodu po zaposlenome
  • Udjelu domaćeg materijala
  • Procjeni stupnja dodane vrijednosti
  • Stupnju finalizacije proizvoda
  • Utjecaju na okolinu – održivosti

Članovi Stručnog odbora su: Mladen Vedriš (predsjednik), Tomislav Radoš (potpredsjednik HGK za industriju i energetiku), Mladen Fogec (Udruženje stranih ulagača u Republici Hrvatskoj), Vedrana Jelušić Kašić (Deloitte), Zdenko Lucić (Ministarstvo gospodarstva), Slavko Krajcar (FER) i Miodrag Šajatović (Lider media).

Dodjela nagrada održat će se 23. listopada u zagrebačkom hotelu Westin.

Kategorije nagrada

• 100% Lider invest velika investicija (veća od 150.000,001 kune)
  • 100% Lider invest srednja investicija (između 10.000,001 kune i 150.000,000 kuna)
  • 100% Lider invest mala investicija (manja od 10.000,000 kuna)
  • Special Lider invest – posebna nagrada stručnog odbora

U okviru projekta dodijelit će se i priznanja za poseban doprinos:

• Export Lider invest – investicija koja je najviše pridonijela izvozu
  • Employee Lider invest – investicija koja je najviše pridonijela zapošljavanju
  • ECO Lider invest – investicija koja je najviše pridonijela održivom razvoju i kvaliteti života građana te zaštiti prostora i okoliša

Partneri projekta su Predstavništvo Europske komisije u Hrvatskoj, HGK, HBOR, FINA, HAMAG BICRO, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Zagrebačka banka i Radio Kaj.

Prijaviti se možete ispunjavanjem obrasca za nominaciju na najbolje proizvodne investicije.

Obrascu možete priložiti svu dokumentaciju koju smatrate važnom, a koja na jednostavan način pojašnjava, ilustrira ili dokazuje učinak vašeg projekta.

Možete nominirati više investicija, ali je za svaku potrebno ispuniti zaseban obrazac.

Nominaciju je potrebno dostaviti u formatu koji dozvoljava kopiranje sadržaja najkasnije do 27. rujna 2019. godine, na adresu e-pošte: liderinvest@lider.media

Detaljnije o Lider investu možete pogledati ovdje.