Prezentacija U susret poduzetništvu održana u Dugom Selu i Ivanić-Gradu

Objavljeno: 26. 04. 2017. , Ažurirano: 26. 04. 2017.

U susret poduzetništvu prezentacija je koju provodi HGK – Komora Zagreb, u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje – Regionalnim uredom Zagreb, Hrvatskom bankom za obnovu i razvitak i Zagrebačkom županijom, a 25. travnja organizirana je u Dugom Selu i Ivanić-Gradu te će se nastaviti do 10. svibnja u preostalih sedam gradova Zagrebačke županije.

U Dugom Selu pred pedesetak poduzetnika, skup je pozdravio gradonačelnik Stipe Velić, u Ivanić-Gradu gradonačelnik Javor Bojan Leš, a u ime organizatora predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich. Predstavljene su nove mjere aktivne politike zapošljavanja Od mjere do karijere, koje je usvojila Vlada Republike Hrvatske. Riječ je o devet novih mjera koje su objedinile prethodnu četrdeset i jednu mjeru te donijele brojne novosti usmjerene na povećanje zaposlenosti i olakšavanje pristupa tržištu rada poslodavcima i nezaposlenima.

Predstavljene su i mjere i aktivnosti za poticanje poduzetništva i poljoprivrede u 2017. godini Zagrebačke županije te potpore koje poduzetnicima pruža Ivanić-Grad, ali i mogućnosti kreditiranja mikro, malih i srednjih tvrtki i osiguranje izvoza Hrvatske banke za obnovu i razvitak. U sklopu predavanja održana je i prezentacija usluga i aktivnosti Hrvatske gospodarske komore.