Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Prezentacija Virovitičko-podravskog gospodarstva na 16. Međunarodnom sajmu ekologije Ekobis 2018 u Bihaću

Objavljeno: 16. 09. 2018. , Ažurirano: 19. 09. 2018.

U Bihaću, u Bosni i Hercegovini, od 13. do 15 rujna održan je 16. Međunarodni sajam ekologije Ekobis 2018, na kojem je Virovitičko-podravska županija sudjelovala kao regija partner Sajma.

Svoje je proizvode izložilo više od 230 izlagača, među kojima se s područja Virovitičko-podravske županije predstavilo 22 izlagača: ABC Consulting Virovitica, Agroservis-proizvodnja Virovitica, Apis Cabuna, Asel Slatina, Brana Virovitica, Dam Lozan, Hotel Kurija Janković Lukač, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Virovitica, Marinada Slatina, Medena Virovitica, Meta-plast Pitomača, Mustač-commerce – Tvornica octa Virovitica, OPG Luka Ivoš Gornje Bazje, OPG Petar Rakošević Virovitica, Pan – parket Čačinci, Pčelarstvo Balint Virovitica, Pitomačka pivovara Pitomača, Poison City Otrovanec, Spider grupa Pitomača, Špoljar Davor Terezino Polje, Viroexpo Virovitica i Viro Tvornica šećera.

Županijsko izaslanstvo, predvođeno Igorom Androvićem, županom Virovitičko-podravske županije, prisustvovalo je svečanosti otvorenja Sajma. U izaslanstvu su Virovitičko-podravske županije uz župana bili i Darko Žužak, zamjenik župana Virovitičko-podravske županije, Kristijan Toplak, zamjenik pročelnice Ureda župana za odnose s javnošću, te predstavnici Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica direktor Milan Vanđura i viša stručna suradnica za međunarodne poslove Suzana Kolesarić te izlagači, predvođeni Slavkom Švrakom, najvećim hrvatskim pčelarom.

IMG_7816.JPG

Na svečanosti otvorenja govorili su Tugomir Majdak, državni tajnik Ministarstva poljoprivrede RH, i Igor Andrović, župan Virovitičko-podravske županije. Tom su prigodom članovi Kulturno-umjetničkog društva Virovitica izveli koreografiju tradicionalnih podravskih plesova.

IMG_7787.JPG

Nakon otvorenja i razgledavanja izložbenog prostora održana je Međunarodna konferencija o regionalnoj suradnji: Poljoprivredna proizvodnja i prehrambena industrija na kojoj je Tugomir Majdak, državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede RH, održao predavanje s temom Hrvatska iskustva u korištenju sredstava iz EU fondova.
Dejan Tubić, pročelnik Odjela za turizam Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici, održao je predavanje Ograničavajući i poticajni čimbenici poslovanja agroturističkih gospodarstava.

Na Večeri izlagača, pokrovitelja i partnera organizatori Sajma uručili su Igoru Androviću, županu Virovitičko-podravske županije, posebno priznanje za podršku Sajmu.

Organizatori su za kvalitetu živežnih namirnica nagradili pojedine izlagače, a među njima je s područja Virovitičko-podravske županije Medena iz Virovitice kojoj je uručena Plaketa za med bagrema i lipe te šumski med.

Sudjelovanje na Sajmu realizira se na temelju suradnje sajmova Ekobis iz Bihaća i Viroexpo iz Virovitice, Unsko-sanskog kantona i Virovitičko-podravske županije te Sporazuma o suradnji Privredne komore Unsko-sanskog kantona i HGK – Županijske komore Virovitica.