Prezentacija gospodarstva Virovitičko-podravske županije na 14. međunarodnomu ekološkom sajmu u Bihaću – Ekobis

Objavljeno: 10. 09. 2016. , Ažurirano: 26. 09. 2016.

Proizvođači iz Virovitičko-podravske županije izložili su svoje proizvode u Bihaću od 8. do 11. rujna, na 14. međunarodnomu ekološkom sajam Ekobis 2016. Bili su to Agroservis proizvodnja Virovitica, Asel Slatina, Brana Virovitica, Dam Lozan, Medena Virovitica, Meta-plast Pitomača, Mustač-commerce Tvornica octa Virovitica.

Svečanosti otvorenja prisustvovalo je izaslanstvo koje je predvodio direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura.

Nastup na sajmu ostvaruje se na temelju Sporazuma o suradnji između Privredne komore Unsko-sanskoga kantona i Županijske komore Virovitica, koji su potpisali predsjednici Komora Ivan Slamić u ime Županijske komore Virovitica i Ismet Pašalić u ime Privredne komore Unsko-sanskoga kantona u Bihaću 2008. godine. Najveći hrvatski pčelar Slavko Švraka ostvario je uspješnu izravnu prodaju te je ugovorio prodaju nekoliko tona meda i ostalih pčelinjih proizvoda na tržište BiH.