Sastanak Zajedničkog povjerenstva za gospodarsku suradnju vlada Hrvatske i Ukrajine u Kijevu
Izvor: HGK

Predsjednik HGK Burilović na sastanku povjerenstva za gospodarsku suradnju vlada Hrvatske i Ukrajine

Objavljeno: 08. 12. 2021. , Ažurirano: 08. 12. 2021.

Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović sudjelovao je na drugom sastanku Zajedničkog povjerenstva za gospodarsku suradnju Vlada Hrvatske i Ukrajine, održanom u Kijevu.

Istaknuo je kako HGK već 30 godina podržava hrvatske tvrtke u njihovim aktivnostima na ukrajinskom tržištu i to u suradnji s Ukrajinskom trgovinsko-industrijskom komorom.

20211208_114759.jpg
Predsjednik HGK Burilović (lijevi na fotografiji) tijekom izlaganja na drugom sastanku Zajedničkog povjerenstva za gospodarsku suradnju vlada Hrvatske i Ukrajine; Izvor: HGK.

"Želim istaknuti kako smo i u izazovnom razdoblju uzrokovanom pandemijom nastavili promicati hrvatsko-ukrajinske gospodarske odnose povezujući izravno naše tvrtke. Činimo to i danas kroz Ukrajinsko-hrvatski gospodarski forum, u sklopu kojeg će se na B2B sastancima naći više od 200 hrvatskih i ukrajinskih tvrtki, uz direktnu podršku naših premijera. HGK je i član Radne skupine za suradnju Republike Hrvatske i Ukrajine, koja se bavi razmjenom iskustava u području mirne reintegracije, pristupanja EU, skrbi za branitelje i jačanju gospodarske suradnje. Komora je ovdje predložila razmjenu iskustava Trgovinsko-industrijskoj komori Ukrajine, vezano uz ulogu komore u procesu pregovaranja EU i u procesu digitalizacije poslovanja", kazao je u svom izlaganju Burilović.