Predstavništvo Hrvatske gospodarske komore u Moskvi otvoreno je 19. lipnja 2010. kako bi se što kvalitetnije promovirali hrvatski proizvodi, znanost i inovacije u Ruskoj Federaciji te pružila potpora hrvatskim gospodarstvenicima i tvrtkama, bilo onima koje već posluju u Rusiji, bilo onima koje tek namjeravaju izaći na jedno od najvećih svjetskih tržišta. Uz kvalitetno predstavljanje našega gospodarstva na tržištu RF, Predstavništvo je usmjereno i na unaprjeđivanje izvoznih aktivnosti te na privlačenje izravnih stranih ulaganja.

Predstavništvo također prati zbivanja u regiji, aktivno je na međunarodnim i ruskim forumima i radionicama, surađuje s ruskim inozemnim komorama te informira o svemu tome hrvatske tvrtke i ustanove. Planira i provodi aktivnosti usmjerene na povećanje robno-trgovinske razmjene između ovih dviju zemalja.

Aktivnosti za potporu članicama (gospodarskim subjektima RH) su:

• promicanja ponuda tvrtki članica,
  • pribavljanje informacija o gospodarskim kretanjima u RF,
  • uspostavljanje poslovnih kontakata i priprema poslovnih sastanaka i susreta,
  • organizacija sudjelovanja tvrtki članica na sajmovima, poslovnim forumima i sličnim manifestacijama u RF,
  • zastupanje, usklađivanje i zaštita interesa tvrtki članica,
  • osiguranje uvjeta za unaprjeđivanje poslovanja tvrtki članica i
  • obavljanje poslovnih usluga / potpora prema pojedinačnim zahtjevima članica.

Usluge koje Predstavništvo osigurava su:

• konzultacije o zakonodavstvu i uvjetima poslovanja u RF,
  • priprema i dostava poslovnih analiza i informacija,
  • zastupanje i zaštita interesa hrvatskih tvrtki u RF,
  • osiguranje vizne potpore,
  • osiguranje informativne potpore,
  • organizacija nastupa na sajmovima i konferencijama te
  • osiguranje usluga prevođenja.