Predstavljeni promotivni filmovi o deficitarnim zanimanjima

Objavljeno: 06. 03. 2017. , Ažurirano: 14. 03. 2017.

Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Krapina zajedno s Krapinsko-zagorskom županijom, Obrtničkom komorom Krapinsko-zagorske županije te Hrvatskim zavodom za zapošljavanje PU Krapina pokrenula je projekt „Promotivnih filmova o deficitarnim zanimanjima na području Krapinsko-zagorske županije“.

Promotivni materijal predstavlja se učenicima osmih razreda osnovnih škola kao i njihovim roditeljima. Filmovi su snimljeni za deficitarna zanimanja u metaloprerađivačkoj i građevinskoj industriji, a materijal je dostavljen i svim Osnovnim školama Krapinsko-zagorske županije kako bi isti bili predstavljeni i učenicima sedmih razreda.

Cilj je da učenici upišu usmjerenja nakon kojih se mogu odmah zaposliti, ali i da se pošalje poruka Ministarstvu znanosti i obrazovanja da je nužno prilagođavanje obrazovanja potrebama na tržištu rada.

Promotivni filmovi za deficitarna zanimanja se nalaze na sljedećim poveznicama:

GRAĐEVINARSTVO

METALURGIJA