Izvor: HGK
Autor: Marko Cindrić

Predstavljanje Posebnih uzanci o građenju

Objavljeno: 03. 12. 2021. , Ažurirano: 05. 12. 2021.

Hrvatska gospodarska komora i Hrvatska udruga poslodavaca, uz sudjelovanje Darka Horvata, ministra prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, organiziraju svečano predstavljanje prvih hrvatskih Posebnih uzanci o građenju.

Zakon o gradnji ovlastio je Hrvatsku gospodarsku komoru i Hrvatsku udrugu poslodavaca da utvrde i objave Posebne uzance o građenju kojima se uređuju odnosi između naručitelja i izvođača radova i koji se primjenjuju u skladu s posebnim propisima o obveznim odnosima uz prethodnu suglasnost Ministarstva. Posebne uzance o građenju, koje smo izradili u suradnji sa strukovnim udruženjima, obuhvaćaju suvremene poslovne običaje u građenju čija primjena će, osim za sektor graditeljstva i naručitelje radova, biti osobito važna u obnovi područja pogođenih potresom i realizaciji budućih projekata te infrastrukture značajne za održivi razvoj gospodarstva i lokalne zajednice.

Pozivamo vas da nam se pridružite u ponedjeljak, 6. prosinca, u 10 sati putem poveznice na YouTube kanalu Hrvatske udruge poslodavaca.

Vrijeme Aktivnost
06.12.2021
10:00 - 10:10 Pozdravni govor – dr. sc. Damir Zorić, glavni direktor HUP-a, i dr. sc. Luka Burilović, predsjednik HGK
10:10 - 10:25 Uvod – Mirko Habijanec, predsjednik Uprave tvrtke Radnik d.d., i Mirjana Čagalj, potpredsjednica HGK za graditeljstvo i promet