Predstavljanje novog Zakona o javnoj nabavi

Objavljeno: 08. 02. 2017. , Ažurirano: 01. 03. 2017.

HGK – Komora Zagreb, u suradnji s Ministarstvom gospodarstva, poduzetništva i obrta, održat će, u sklopu sjednice svoga Gospodarskog vijeća u proširenom sastavu, predstavljanje novog Zakona o javnoj nabavi.

Predstavljanje će se održati u Vijećnici Hrvatske gospodarske komore, na adresi Rooseveltov trg 2 u Zagrebu u utorak, 28. veljače, od 9 do 13 sati, a predavači će biti predstavnici Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, Uprave za politiku javne nabave.

Novi Zakon o javnoj nabavi stupio je na snagu 1. siječnja 2017., nakon što ga je 9. prosinca 2016. godine usvojio Hrvatski sabor. Ovim zakonom primjenjuje se nova pravna stečevina EU u području javne nabave, uvažavajući probleme u praksi te se nude konstruktivni prijedlozi njihova rješavanja. Jedna je od najvažnijih novosti uvođenje ekonomski najpovoljnije ponude, što znači da najniža cijena više nije jedini i najvažniji kriterij ocjene ponuda u postupcima javne nabave. Govorit će se o kriterijima za odabir gospodarskih subjekata, podjeli predmeta nabave, jamstvima, rokovima, troškovima i brojnim drugima temama u vezi s postupkom javne nabave.

Predstavljanje je namijenjeno naručiteljima i ponuditeljima odnosno osobama koje pripremaju i provode postupke javne nabave, ali i svim zainteresiranim dionicima tih postupaka.

Predstavljanju se može prisustvovati isključivo po prijavi (e-prijavnica), i to redom zaprimanja prijava do popunjavanja mjesta u Vijećnici. U slučaju većeg broja zainteresiranih, organizirat ćemo još jedno predstavljanje.