Edukacija za poljoprivrednike SMŽ o natječjima Programa ruralnog razvoja
Izvor: HGK

Predstavljanje natječaja za provedbu podmjere 4.1. Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva

Objavljeno: 07. 01. 2020. , Ažurirano: 07. 01. 2020.

Ministarstvo poljoprivrede RH i HGK – Županijska komora Sisak organiziraju radionicu o predstavljanju natječaja za provedbu podmjere 4.1. Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva iz Programa ruralnog razvoja RH 2014. – 2020., u ponedjeljak, 13. siječnja, u 11 sati u HGK – Županijskoj komori Sisak, na adresi Kranjčevićeva 16.

Tri natječaja iz podmjere 4.1. objavljena su 2. prosinca prošle godine, a zaprimanje zahtjeva za potporu započelo je 2. siječnja ove godine. Riječ je o sljedećim natječajima:

• Natječaj za provedbu tipa operacije 4.1.1. »Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava« – tovno govedarstvo
  • Natječaj za provedbu tipa operacije 4.1.2. »Zbrinjavanje, rukovanje i korištenje stajskog gnojiva u cilju smanjenja štetnog utjecaja na okoliš«
  • Natječaj za provedbu tipa operacije 4.1.3. »Korištenje obnovljivih izvora energije«.

Više informacija o objavljenim natječajima možete pronaći ovdje. Predavač je Marija Petir iz Uprave za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva Ministarstva poljoprivrede.

Zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti online obrascem u nastavku najkasnije do petka, 10. siječnja.

Kontakt-osoba u HGK – Županijskoj komori Sisak je Mladen Dragojević (telefon: 044/521-518, elektronička adresa: mdragojevic@hgk.hr).