Izvor: HGK ŽK Osijek

U Osijeku predstavljen Model ekupi tržnica – Marketplace

Objavljeno: 04. 11. 2016. , Ažurirano: 16. 12. 2016.

Mogućnost plasiranja hrvatskih poljoprivrednih proizvoda na hrvatsko tržište putem Interneta

Prezentacija Modela eKupi tržnica – Marketplace održana je 24. studenoga u Županijskoj komori Osijek, a cilj je bio upoznati male proizvođače s mogućnošću plasiranja hrvatskih poljoprivrednih proizvoda na hrvatsko tržište putem Interneta.

Koncept eKupi tržnice razvijen je iz razloga što proizvodi mnogih malih domaćih proizvođača poput obrtnika, OPG-a, malih poduzetnika u poljoprivredi i prehrani zbog njihove veličine nemaju dostupnost u svakom dijelu nacionalnog tržišta. S druge strane, postoje mnogi kupci koji imaju prebivalište ili boravište na prometno izoliranim ili teže dostupnim dijelovima Hrvatske i ne mogu kupiti sve proizvode koji im trebaju.

Internet stranica eKupi i njezina posebna platforma eKupi tržnica – Marketplace pružaju rješenje koje zadovoljava i kupca i prodavatelja na bilo kojem dijelu Hrvatskog teritorija. To je prodajni kanal za sve poslovne subjekte s područja Hrvatske koji svoje proizvode žele prezentirati krajnjim kupcima, kao da se radi o klasičnoj tržnici. Ovim projektom svim poslovnim subjektima pruža se rješenje po principu „ključ u ruke“. Nakon dogovorene suradnje, zastupnik- Internet trgovina logistički i operativno organizira i obavlja cijeli proces od narudžbe unutar sustava, do krajnje dostave proizvoda korisniku, prema već uhodanom modelu.

Prezentaciju ovog koncepta u Županijskoj komori Osijek održao je Ilija Matić, voditelj Marketplacea u tvrtki  eKupi d.o.o.