Inicijalni summit Kijevskog kluba u glavnom gradu Ukrajine, održan 2018. godine
Izvor: kiev-chamber.org.ua

Predsjednik Komore Zagreb Klasić izabran za potpredsjednika Kluba Kijev

Objavljeno: 06. 07. 2021. , Ažurirano: 07. 07. 2021.

Predsjednik HGK – Komore Zagreb Vitomir Klasić sudjelovao je na trećem summitu Međunarodnog kijevskog kluba partnerskih komora, održanom online, 30. lipnja, te je izabran za potpredsjednik Kluba.

Glavna tema summita bila je razmjena iskustava o radu u vrijeme pandemije, načinima i oblicima suradnje partnerskih komora u budućnosti te mogućnosti i pripreme za dogovorene aktivnosti.

Razgovaralo se i o povezivanju žena poduzetnica, članica pojedinih komora iz Kluba Kijev te o razmjeni djelatnika komora kako bi se upoznali s aktivnostima i projektima drugih komora.

Predsjednik Kijevskog kluba Mikola Zasulski, ujedno i predsjednik Trgovinske i industrijske komore Kijeva, izjavio je da se unatoč pandemiji aktivnosti Kluba nastavljaju kroz susrete, poslovne delegacije te suradnju i pomoć u promociji i predstavljanju članica komora.

"Želio bih napomenuti da naša suradnja traje već jedanaest godina a naši partnerski odnosi s pojedinim komorama i više od trideset godina, izjavio je Zasulski, naglasivši kako je ovakav vid suradnje i više nego potreban upravo u ovo vrijeme koronakrize.

Kijevski klub javna je udruga koja nacionalnih i regionalnih trgovačkih i industrijskih komora, koja promiče poslovne aktivnosti i obostrano korisne odnose između zemalja i regija. Udruga je službeno registrirana pri Ministarstvu pravosuđa Ukrajine 2020. godine i uključivala je predstavnike komora iz 13 zemalja: Austrije, Bjelorusije, Gruzije, Italije, Litve, Moldavije, Poljske, Slovačke, Slovenije, Mađarske, Hrvatske, UAE I Ukrajine.