Predsjednik HGK Luka Burilović i veleposlanik Nasser bin Hamad bin Mubarak al-Khalifa
Izvor: HGK

Predsjednik HGK Burilović primio veleposlanika Katara u nastupni posjet

Objavljeno: 27. 09. 2018. , Ažurirano: 27. 09. 2018.

Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović primio je u nastupni posjet veleposlanika Katara Nassera bin Hamada bin Mubaraka al-Khalifu.

Veleposlanik al-Khalifa istaknuo je da Hrvatska i Katar imaju izvrsne političke odnose te da u narednom periodu očekuje intenziviranje gospodarskih odnosa. Naglasio je da u Kataru živi i radi nekoliko stotina Hrvata te da njegova država ima vrlo pozitivna iskustva s hrvatskom zajednicom. Posebno je istaknuo interes Katara za investicije u Hrvatsku i to poglavito u prehrambeni sektor, turizam, farmaceutiku i drugo.

IMG_4306 800x450.jpg

Predsjednik Burilović i veleposlanik al-Khalifa; Izvor: HGK.

Predsjednik Burilović predstavio je aktivnosti HGK, posebno naglasivši spremnost Komore da pruži podršku svim zainteresiranim investitorima. Kao potencijalno najzanimljivija područja za investiranje istaknuti su: poljoprivreda, energetika, turizam, IT-industrija, prehrambeni sektor, farmaceutika, brodogradnja i drugo.