Predavanje o 3. generaciji digitalnih tahografa

Objavljeno: 28. 09. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

Županijska komora Osijek, u suradnji s Ministarstvom pomorstva, prometa i infrastrukture, Prometnom inspekcijom i tvrtkom Tahograf d. o. o., organizira predavanje o primjeni, obvezama, prekršajima i evidenciji 3. generacije digitalnih tahografa u srijedu, 19. listopada, u 11 sati u ŽK Osijek.

Predavanje je nastavak dobre suradnje Županijske komore Osijek, Prometne inspekcije i tvrtke Tahograf d. o. o. Namijenjeno je svim prijevoznicima odnosno vozačima kako bi ih se upozorilo na učestale pogreške u korištenju tahografa te podsjetilo na obveze koje imaju prema propisima u prijevoznom i socijalnom zakonodavstvu u cestovnom prometu. Na predavanju će se govoriti o najčešćim problemima odnosno prekršajima koji se pojavljuju prilikom korištenja tahografa, o mogućnostima daljinskog „skidanja” podataka odnosno periodičnih kopiranja podataka s digitalnih vozačkih kartica i evidenciji radnih vremena vozača.

Cilj predavanja jest spriječiti najveće i najčešće probleme odnosno prekršaje s kojima se prijevoznici susreću kako bi im se olakšalo poslovanje.

Predavanje je besplatno, a svi zainteresirani za predavanje mogu se prijaviti putem priložene prijavnice najkasnije do 18. lipnja.

Kontakt-osoba u ŽK Osijek za dodatne informacije jest Vedran Bestvina (tel.: 031/223-840, e-pošta: vbestvina@hgk.hr ).