Pozivamo vas na šesti SecureTech – konferenciju o sigurnosti informacijskih sustava

Objavljeno: 11. 10. 2021. , Ažurirano: 27. 10. 2021.

Pozivamo vas na šestu konferenciju SecureTech o sigurnosti informacijskih sustava, koja će se održati u utorak, 26. listopada, u 9 sati, u Hotelu Sheraton u Zagrebu, na adresi Ulica kneza Borne 2. SecureTech se bavi izazovima u upravljanju sigurnošću informacijskih sustava u velikim organizacijama.

Konferenciju organizira hrvatski ogranak (ISC)2 u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom i Središnjim državnim uredom za razvoj digitalnog društva, a očekuje se sudjelovanje direktora/predstavnika odjela za informacijsku sigurnost velikih uspješnih tvrtki u Hrvatskoj te stručnih predavača koji će svoje znanje i iskustvo iz prakse prenijeti polaznicima konferencije.

Cilj konferencije SecureTech je razmjena znanja i praktičnog iskustva u provedenim sigurnosnim projektima, osvještavanje o važnosti IT sigurnosti, pružanje uvida u nove sigurnosne tehnologije te smjernice o tome što donosi budućnost u svijetu sigurnosti. Ove će se godine održati, uz stručna predavanja, dvije panel rasprave. Jedan će panel predstaviti priče o uspješnim projektima kibernetičke sigurnosti, dok će drugi, u suorganizaciji udruge weTHINK iz Beča, okupiti predstavnike gospodarskih komora naše regije.

Pozivamo vas da zajedno pridonesemo viziji stvaranja sigurnijih IT rješenja i očuvanju podataka i poslovnih sustava.

Konferencija je besplatna i održat će se i uživo (uz ograničen broj sudionika) i uz prijenos putem weba. Prijaviti se možete najkasnije do ponedjeljka, 25. listopada, na sljedećim poveznicama (ako nemate OIB, možete u to polje upisati 11 nula):

Broj mjesta u dvorani u Sheratonu je ograničena zbog epidemioloških mjera.

YouTube prijenos:  https://youtu.be/OfzVwTtHHok

Pitanja:  https://app.sli.do/event/jzmgwyso

ISC2-Main-Logo-Green.png       sdurdd-logo.png       Logo_Star_73-01.png      weTHINK.png

GZS.jpg      logo_cir@2x.png      logo-wko.png   05092017_news_4.jpg

Vrijeme Aktivnost
08:30 - 09:00 Registracija
09:00 - 09:15 Uvodna obraćanja - HGK, (ISC)2 Adriatic Chapter, SDU RDD
09:15 - 09:40 Izazovi kibernetičke sigurnosti u EU - Kristina Posavec, zamjenica državnog tajnika SDU RDD
09:40 - 10:40 Proaktivna uloga SOC-a u kibernetičkoj sigurnosti - Igor Hitrec, beIN Media Group, Qatar
10:40 - 11:05 Kibernetički ekosustav Izraela i izazovi za budućnost - Ilan Mor, veleposlanik Izraela u Hrvatskoj
11:05 - 11:20 Pauza za kavu
11:20 - 12:10 Povratak normalnim poslovnim operacijama nakon hakerskog napada - Tomislav Poljak, Microsoft Hrvatska d.o.o.
12:10 - 13:00 Panel rasprava: Budućnost nacionalnih strategija kibernetičke sigurnosti u EU i zemljama kandidatkinjama (u suradnji s udrugom weTHINK.eu)
13:00 - 13:50 Proces provedbe penetracijskog testiranja - Marko Grbić, Avola Solutions d.o.o.
13:50 - 14:40 Pauza za ručak
14:40 - 15:30 Informacijska sigurnost u enterprise okruženju - Nebojša Mitrić, TARS d.o.o.
15:30 - 16:20 Panel rasprava: Uspješni projekti kibernetičke sigurnosti
16:20 - 16:35 Zaključci konferencije i završna riječ - Biljana Cerin, Udruženje za IT, Grupacija za informacijsku sigurnost