Poziv za sudjelovanje u projektu PlanStart

Objavljeno: 21. 02. 2020. , Ažurirano: 02. 02. 2022.

Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Split i Sveučilišni odjel za stručne studije Sveučilišta u Splitu zajednički ponovno pokreću projekt PlanStart. Projektom se povezuju studenti Odjela za stručne studije i županijski poduzetnici iz kategorije mikro tvrtki (do tri zaposlena), tako da studenti izrađuju poslovne planove za odabrane mikro gospodarstvenike.

Projekt PlanStart podrazumijeva studentsku izradu poslovnog plana bez kojeg ozbiljan poduzetnik u današnjem svijetu ne može funkcionirati budući da se poslovni planovi traže pri apliciranju za EU projekte, pri podizanju kredita te za nacionalne programe bespovratnih potpora za poduzetnike.

Naša je namjera, kao i svake godine, povezati privatni sektor sa studentima na obostrano zadovoljstvo, čime se studentima omogućuje primjena stečenih znanja u praksi i suočavanje sa stvarnim potrebama tržišta, a mikro poduzetnicima, koji čine 91 posto županijskih poduzetnika, dobivanje poslovnog plana, kao nužnog orijentira i smjernice u poslovanju. Na kraju cijele priče poduzetnici dobivaju gotov proizvod – poslovni plan, a studenti iskustvo u uvjetima realnog poslovanja i prakse.

Na natječaj se mogu prijaviti tvrtke:

• članice Hrvatske gospodarske komore
  • s najmanje jednim i najviše tri zaposlenika
  • sa sjedištem u Splitsko-dalmatinskoj županiji
  • koje dosad nisu sudjelovale u prijašnjim izdanjima projekta PlanStart
  • ili iznimno osobe koje su u postupku osnivanja trgovačkog društva, odnosno u fazi realizacije svoje poslovne ideje.

Prijave se zaprimaju do 1. ožujka, nakon čega će povjerenstvo, sastavljeno od članova Hrvatske gospodarske komore – ŽK Split i članova Sveučilišnog odjela za stručne studije, odabrati sudionike među pristiglim prijavama.

Da biste se prijavili u projekt, ispunite prijavnicu na kraju teksta.

Više informacija možete dobiti u ŽK Split od Antonije Bašić (telefon 021/321-135).

Ako ne vidite prijavni obrazac u nastavku teksta i koristite preglednik Internet Explorer, lijepo vas molimo da istu ovu stranicu otvorite u drugom browseru, poput MS Edgea, Mozille Firefoxa ili Chromea te se prijavite. Ispričavamo se zbog neugodnosti i radimo na njenom žurnom otklanjanju.