Luka Burilović, predsjednik HGK
Izvor: HGK

Poziv predsjednika HGK uoči glasovanja o sporazumu CETA s Kanadom

Objavljeno: 14. 02. 2017. , Ažurirano: 18. 02. 2020.

Hrvatska je gospodarska komora, s Eurochambresom i nacionalnim komorama iz cijele Europe, danas uputila jasan poziv čelnicima EU i Vladi RH, da počnu ozbiljno razmišljati i poticati pozitivnu i dalekovidnu trgovinsku politiku Europske unije, uoči ključnoga glasovanja u Europskom parlamentu o sporazumu CETA s Kanadom.

Sporazum Comprehensive Economic and Trade Agreement je danas posebice značajan kako bi se dodatno uputilo na dosad neviđenu razinu nesigurnosti globalne trgovine i budućnosti reguliranoga međunarodnog trgovinskog sustava.

Hrvatska je gospodarska komora, putem zajedničke Deklaracije komora, ponovno naglasila važnost složnoga europskog stajališta o zajedničkoj trgovinskoj politici, kako bi se oživjeli pregovori koji su već dugo u zastoju s partnerima na ključnim tržištima u nastajanju te kako bi se europske tvrtke i građani zaštitili od posljedica nepravedne trgovine.

"Međunarodna je trgovina nezaobilazan i važan čimbenik gospodarskog rasta Hrvatske, ali i Europe. Moramo zaštititi predvidljivi pravni okvir međunarodne trgovine koji je ključan za razvoj naših poslovnih zajednica", naglasio je predsjednik HGK Luka Burilović.

Zajednička deklaracija Europskih komora o međunarodnoj trgovini (na engleskom jeziku) može se preuzeti s weba Eurochambresa, u formatu PDF, na sljedećoj poveznici: http://bit.ly/2l0JGRV.