Poziv na osnivačku sjednicu Poslovnog vijeća za gospodarsku suradnju s Australijom

Objavljeno: 19. 10. 2018. , Ažurirano: 22. 10. 2018.

Pozivamo vas na osnivačku sjednicu Poslovnog vijeća za gospodarsku suradnju s Australijom Hrvatske gospodarske komore, koja će se održati u ponedjeljak, 29. listopada, u 12 sati u Konferencijskoj dvorani HGK i Komore Zagreb, na adresi Draškovićeva 45 u Zagrebu.

Cilj Poslovnog vijeća je poticanje i jačanje gospodarskih odnosa Republike Hrvatske i Australije u trgovini, industriji, tehnološkom razvoju, ulaganjima, turizmu, uslugama i drugim područjima suradnje, s posebnim naglaskom na povećanju izvoza hrvatskih roba u Australiju.

Aktivnosti Poslovnog vijeća uključuju:
- razmjenu iskustava i informacija između članica Vijeća o australskom tržištu i problematici poslovanja na tom tržištu
- pripreme prijedloga i sudjelovanje u aktivnostima HGK povezanim s poboljšanjem suradnje s australskim tržištem (poslovni forumi, seminari i stručna predavanja, posjeti hrvatskih gospodarskih izaslanstava Australiji i australskih gospodarskih izaslanstava Hrvatskoj, specijalizirani sajmovi i dr.)
- pripreme prijedloga i sudjelovanje u suradnji Hrvatske gospodarske komore s četirima mješovitima Australsko-hrvatskim gospodarskim komorama u Perthu, Adelaideu, Melbourneu i Sydneyu, Australskom trgovačkom i investicijskom komisijom (Austrade) i drugim australskim gospodarskim udruženjima te druge aktivnosti u vezi sa suradnjom s Australijom, ovisno o interesu članica.

Dnevni red:

1. Usvajanje Poslovnika o radu Poslovnog vijeća za gospodarsku suradnju s Australijom Hrvatske gospodarske komore
2. Izbor predsjednika, dvaju dopredsjednika, Izvršnog odbora i tajnika Vijeća
3. Aktivnosti Poslovnog vijeća za gospodarsku suradnju s Australijom Hrvatske gospodarske komore (informacije, prijedlozi, rasprava)
4. Razno.

Ako ste zainteresirani za sudjelovanje na osnivačkoj sjednici, ljubazno vas molimo da do petka, 26. listopada, popunite prijavni obrazac u nastavku teksta.

Za sve dodatne informacije kontakt-osoba iz Komore Zagreb je Davorka Car, viša stručna suradnica u Odsjeku za međunarodne poslove (tel.: 01/4606 800, e-adresa: dcar@hgk.hr).