Ivan Barbarić, potpredsjednik HGK za međunarodne poslove i EU i Paulo Roberto Campos Tarrisse da Fontoura, veleposlanik SR Brazil u RH
Izvor: HGK

Potpredsjednik HGK Barbarić s brazilskim veleposlanikom razgovarao o unapređenju gospodarske suradnje

Objavljeno: 16. 05. 2018. , Ažurirano: 16. 05. 2018.

Veleposlanik Savezne Republike Brazil Paulo Roberto Campos Tarrisse da Fontoura posjetio je Hrvatsku gospodarsku komoru i sastao se s potpredsjednikom HGK Ivanom Barbarićem s kojim je razgovarao o razvoju gospodarskih odnosa i mogućnostima suradnje Brazila i Hrvatske.

„Iako je brazilsko tržište puno veće od hrvatskoga te Hrvatska teško kvantitetom može zadovoljiti potrebe Brazila, Hrvatska može konkurirati kvalitetom svojih proizvoda. Suradnju između naših dviju zemalja vidimo u brodogradnji, energetici, IT industriji“, naglasio je potpredsjednik Barbarić.

Tijekom sastanka istaknut je i porast broja brazilskih turista u Hrvatsku kojih je u 2017. godini bilo 62.219, što je povećanje od 32,8% u odnosu na prošlu godinu.

„Brazilsko tržište je puno potencijala koje su ostale EU zemlje već prepoznale te želimo i hrvatske tvrtke potaknuti na pokretanje poslova u Brazilu kako bi među prvima ostvarile uspješne poslovne rezultate“, izjavio je veleposlanik Campos Tarrisse da Fontoura.

Vrijednost robne razmjene između dviju zemalja u 2017. iznosila je 51,7 milijuna američkih dolara, od čega na hrvatski izvoz u Brazil otpada 8,2 milijuna američkih dolara, a na uvoz iz Brazila 43,5 milijuna američkih dolara.