Potpisnici tripartitnog ugovora projekta 4helix+
Izvor: HGK

Potpisivanje ugovora s dobitnicima inovacijskih vaučera u sklopu EU projekta 4helix+

Objavljeno: 11. 06. 2019. , Ažurirano: 18. 06. 2019.

Hrvatska gospodarska komora u utorak, 18. lipnja, u 10 sati, u HGK – Županijskoj komori Zadar potpisuje tripartitne ugovore s dobitnicima inovacijskih vaučera i njihovim pružateljima znanja. Šest plavih MMSP-a je, putem natječaja za dostavu inovacijskih projekata u sklopu EU projekta 4helix+, u kojem je HGK – ŽK Zadar partner, osvojilo inovacijski vaučer u iznosu od 10.000 eura.

Plave tvrtke imaju šest mjeseci za provedbu predanih projektnih ideja nakon čega im slijedi monitoring vanjskih stručnjaka o obavljenim aktivnostima. Tvrtke su odabrale pružatelje znanja iz 4helix+ transnacionalne baze pružatelja znanja koja je pokrenuta u sklopu projekta kao web-platforma te će služiti međunarodnom umrežavanju plavih tvrtki sa stručnjacima iz kulturne i kreativne industrije i nakon završetka projekta.

U sklopu EU projekta 4helix+ dodjeljuje se 48 vaučera u osam pilot-regija ovog projekta, od čega šest vaučera u Zadarskoj županiji.

Dobitnici inovacijskih vaučera su: Foka d.o.o., Magic Croatia d.o.o., Zara agent d.o.o., Ribarski obrt Milivoj Blaslov, Lanđin, obrt za morski ribolov, trgovinu i turizam te Shuttle Tours d.o.o.

Projekt 4helix+ započeo je 1. veljače 2018. godine, a završava 31. srpnja 2020. godine. Ukupni je proračun projekta 2.193.983,75 eura. Projekt se sufinancira iz fondova ERDF i IPA II programa INTERREG Mediterranean.