Poslovni forum Inicijative triju mora, Sofija, 8-9. srpnja 2021. godine

Objavljeno: 04. 06. 2021. , Ažurirano: 09. 07. 2021.

Republika Bugarska bila je domaćin ovogodišnjeg Poslovnog foruma Inicijative triju mora koji se održao u razdoblju od 8. do 9. srpnja u Sofiji.

Poslovni forum se održao u okviru Summita koji je okupio visokorangirane predstavnike država Inicijative triju mora, drugih EU članica, EU institucija te Sjedinjenih Američkih Država.

Na Poslovnom forumu sudjelovali su predstavnici gospodarskih institucija i subjekata iz zemalja članica Inicijative. Osim panel rasprava, organizirani su i poslovni susreti predstavnika gospodarskih institucija i subjekata.

U ime Hrvatske gospodarske komore na Poslovnom forumu sudjelovao je g. Ivan Barbarić, potpredsjednik HGK te je tom prilikom, između ostalog, istaknuo kako je potrebno nastaviti jačati međusobnu suradnju, posebice kroz osnaživanje uloge i aktivnosti komora država članica Inicijative triju mora. Dodao je da će i potpisana Zajednička izjava mreža gospodarskih komora „Inicijative triju mora“ pozitivno utjecati na promociju i vidljivost Inicijative, kako u Europi, tako i u svijetu.

Inicijativa triju mora obuhvaća 12 država članica EU između Jadrana, Baltika i Crnog mora: Austriju, Bugarsku, Hrvatsku, Češku, Estoniju, Mađarsku, Latviju, Litvu, Poljsku, Rumunjsku, Slovačku i Sloveniju te ima za cilj potaknuti brži razvoj regije te suradnju među državama u različitim sektorima.