Splitski, poljski, portugalski i latvijski srednjoškolci u Županijskoj komori Split uče o startupima

Objavljeno: 20. 09. 2019. , Ažurirano: 23. 09. 2019.

U četvrtak, 26. rujna u 11 sati HGK – Županijsku komoru Split će posjetiti grupa splitskih i inozemnih srednjoškolaca u sklopu dvogodišnjeg Erasmus+ projekta.

Riječ je o projektu European Start up koji provodi IV. splitska gimnazija Marko Marulić zajedno sa školama partnerima iz Poljske, Portugala i Latvije.

Projekt se bavi poduzetništvom i približavanjem poduzetništva mladima, odnosno njihovim upoznavanjem s pojmovima i aktivnostima vezanim za poduzetništvo i samozapošljavanje kako bi se po završetku školovanja što bolje snašli na tržištu rada i eventualno pokrenuli vlastiti poduzetnički projekt.

Grupu od 40-ak splitskih i učenika iz zemalja partnera, s njihovim nastavnicima, u splitskoj će Komori upoznati s ulogom, aktivnostima i djelokrugom rada Hrvatske gospodarske komore.

Učenici će također obići Poduzetnički inkubator za poduzetnice početnice, koji djeluje u sklopu ŽK Split, kako bi iz prve ruke mogli čuti kako je to pokrenuti vlastitu tvrtku i poslovati u Hrvatskoj.