Posjet predstavnika Komore Zagreb Magdisu d. o. o.

Objavljeno: 20. 07. 2016. , Ažurirano: 15. 09. 2016.

U okviru aktivnosti mobilnih timova HGK, stručni tim Komore Zagreb, u kojem su bili direktor Komore Zagreb Mladen Stević i viša stručna suradnica Odsjeka za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize Andrijana Rakarić, 20. srpnja posjetio je tvrtku Magdis d. o. o. te održao sastanak s osnivačem tvrtke Srećkom Grossom. Tema sastanka bila je upoznavanje članice s uslugama i aktivnostima Hrvatske gospodarske komore.

Tvrtka Magdis d. o. o. koju je 1993. godine osnovao stručnjak s dugogodišnjim iskustvom u farmaceutskoj proizvodnji Srećko Gross, usmjerena je na razvoj i proizvodnju dodataka prehrani, kozmetičkih i farmaceutskih proizvoda. Bavi se i proizvodnjom ljekarničkih i medicinskih sirovina i proizvoda te njihovim razvojem, a uspješan joj je i segment farmaceutskog inženjerstva.

U proizvodnji vlastitih proizvoda (Biobaza) tvrtka koristi sastojke isključivo farmaceutske i kozmetičke kvalitete koji se nabavljaju od renomiranih proizvođača, s certifikatima analize, sigurnosno-tehničkim listovima i ostalom pripadajućom dokumentacijom, u skladu s EU regulativom i hrvatskim zakonima.
Također, svaki se sastojak dodatno laboratorijski kontrolira te se za njega izdaje certifikat analize, prije izlaska na tržište.

Predstavnici tvrtke Magdis d. o. o., zainteresirani za sudjelovanje u poslovnim izaslanstvima, B2B razgovorima i na sajmovima u organizaciji HGK, iskazali su interes i za pomoć Komore u pronalaženju administrativnih rješenja u suradnji s drugim institucijama. Predstavljene su im mogućnosti korištenja poslovnih servisa Hrvatske gospodarske komore i znakovi koje ona dodjeljuje (Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko) te projekt Kupujmo hrvatsko za koji su pokazali interes u vidu svojeg sudjelovanja. Dogovorili su nastavak informiranja tvrtke o zbivanjima koja su joj od interesa.

Tvrtka trenutno ima 80 zaposlenika, od čega je četvrtina s visokom stručnom spremom, a razvojem novih projekata planira se kontinuirani rast. Najveći izvoz tvrtka ostvaruje u Sloveniji, Mađarskoj i Srbiji, a upravo je u tijeku planiranje izvoza na austrijsko i njemačko tržište.