Predsjednik GK Federacije BiH Marko Šantić i predsjednik ŽK Split Joze Tomaš
Izvor: HGK

Predsjednik ŽK Split u Mostaru se sastao s predsjednikom Gospodarske komore Federacije Bosne i Hercegovine

Objavljeno: 08. 02. 2019. , Ažurirano: 11. 02. 2019.

Predsjednik HGK – Županijske komore Split Joze Tomaš posjetio je 7. veljače Mostar. Sastao se s predsjednikom Gospodarske komore Federacije Bosne i Hercegovine Markom Šantićem s kojim je razgovarao o suradnji dviju komora te zajedničkim aktivnostima u sklopu Foruma jadransko-jonskih gospodarskih komora. Tom se prilikom sastao i s voditeljem Ureda HGK u Mostaru Viktorom Lasićem.

"Činjenica da je HGK prošle godine otvorio svoj ured u Mostaru dokaz je posvećenosti daljnjem poboljšanju gospodarskih veza, a čemu je prethodila dugogodišnja uspješna suradnja dviju komora. Poticaj za budući rad svakako su nam podaci o povećanju robne razmjene između tvrtki iz Splitsko-dalmatinske županije i BiH", poručio je Tomaš.

Poseban je naglasak bio na aktivnostima u sklopu Mostarskog sajma koji se održava u travnju, budućim zajedničkim projektima koji će se prijavljivati na programe Europske teritorijalne suradnje te problemu nedostatka radne snage.