Posjet novoosnovanoj tvrtki Backyard d.o.o. iz Bjelovara

Objavljeno: 16. 09. 2020. , Ažurirano: 23. 09. 2020.

Miljenko Juratovac iz HGK – Županijske komore Bjelovar 15. je rujna posjetio tvrtku Backyard d.o.o. iz Bjelovara gdje ga je sa proizvodnim pogonom i asortimanom proizvoda upoznao direktor Dražen Đurin. Tvrtka Backyard d.o.o. osnovana je prije nepuna tri mjeseca i preuzela je proizvodni pogon tvrtke Metalcraft d.o.o. iz Bjelovara osnovane 1992. godine, prvog domaćeg proizvođača ukrasnih kovanih kvaka i okova te ostalih proizvoda od kovanog željeza. Prema riječima direktora Đurina, tvrtka Backyard d.o.o. će nastaviti tradiciju proizvodnje od kovanog željeza uz poboljšane standarde kvalitete.

Trenutno je u tijeku probna proizvodnja kvaka i okova, remont strojeva i renoviranje poslovnog prostora. Tvrtka aktivno radi na promociji svojih proizvoda te pregovorima s veleprodajama i maloprodajama metalne galanterije i građevinskog materijala.

Isto tako, tvrtka Backyard traži poslovne partnere za plasman svog asortimana i planira proširenje asortimana, kao i zapošljavanje djelatnika. Miljenko Juratovac je direktoru Đurinu predstavio usluge i projekte HGK, s posebnim naglaskom na znakove kvalitete HGK, katalog hrvatskih proizvoda i Digitalnu Komoru.

Osobito je važno podržati mlade, novoosnovane proizvodne tvrtke i stoga je direktoru Đurinu ponuđeno da se uključi u rad Strukovne grupe metaloprerađivačke industrije ŽK Bjelovar, kako bi putem HGK lakše umrežio i povezao svoje poslovanje sa ostalim članicama, što je on sa zadovoljstvom prihvatio.