Posjet gospodarskog izaslanstva Tverske oblasti Ruske Federacije Hrvatskoj 14. prosinca

Objavljeno: 07. 11. 2018. , Ažurirano: 25. 01. 2019.

Predstavnici Regionalnog integriranog centra Tverske oblasti posjetit će Zagreb s gospodarskim izaslanstvom. Tom će se prigodom 14. prosinca održati prezentacija o mogućnostima poslovanja s ovom ruskom regijom uz B2B sastanke.

Predstavnici Regionalnoga integriranog centra za podršku malom i srednjem poduzetništvu Tverske oblasti Ruske Federacije posjetit će Hrvatsku. Tom prilikom u hotelu Esplanade Zagreb u petak, 14. prosinca, u 10 sati održat će se predstavljanje gospodarskih i investicijskih potencijala ove ruske regije.

U ruskom su izaslanstvu i predstavnici ruskih tvrtki iz djelatnosti drvne industrije, metaloprerađivačke industrije, obrade lima, metala i čelika, PVC i aluminijskih profila za vrata i prozore te PVC materijala za proizvode široke potrošnje.

Tverska oblast najveća je regija središnjeg dijela Rusije, zauzima površinu od 84.000 četvornih kilometara, a naseljava je 1,3 milijuna stanovnika. Regija je udaljena od Moskve 167 kilometara, a razvijena prometna infrastruktura, ponajprije željeznička i cestovna, povezuje regiju sa sjevernom i srednjom Europom.

Zahvaljujući povoljnom geografskom položaju razvijena je industrijska proizvodnja koja predstavlja 30 posto BDP-a. Najrazvijenije su industrijske grane strojogradnja, metaloprerađivačka industrija, elektroindustrija, poljoprivredno-prehrambena i kemijska industrija te farmaceutika.

Nakon održavanja prezentacija predviđeni su poslovni razgovori hrvatskih i ruskih tvrtki, a svoje sudjelovanje možete potvrditi popunjavanjem prijavnog obrasca u nastavku, uz naznaku tvrtke s kojom biste htjeli održati poslovne razgovore. Podatke o tvrtkama možete pronaći u pratećim dokumentima na ovoj stranici.

Prezentacija o uvjetima poslovanja u Tverskoj oblasti i b2b sastanci s ruskim tvrtkama organizira su u okviru projekta HGK "HR.izvoz – s HGK do stranih tržišta" sufinanciranoga sredstvima Europske unije iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Cilj je projekta dodatno ojačati prisutnost MSP-ova na inozemnim tržištima radi povećanja izvoza hrvatskih proizvoda i usluga.

Vrijeme Aktivnost
14.12.2018
10:00 - 10:25 Prezentacija gospodarskih i investicijskih potencijala Tvesrske oblasti
10:25 - 10:40 Prezentacija Kako poslovati s Hrvatskom