Denis Ikić, Mirella Tasseva, Genka Georgieva i Dario Jurin
Izvor: HGK

Posjet bugarske veleposlanice Županijskoj komori Zadar

Objavljeno: 19. 06. 2019. , Ažurirano: 19. 06. 2019.

U nastupnom posjetu Županijskoj komori Zadar 18. lipnja bila je veleposlanica Republike Bugarske u Zagrebu Genka Georgieva s prvom tajnicom Ureda za gospodarstvo Mirellom Tassevom.

Veleposlanicu su primili predsjednik ŽK Zadar Dario Jurin i direktor ŽK Zadar Denis Ikić. Poslovne veze Zadarske županije i Bugarske u vidu trgovinske razmjene vrlo su skromne do sada, kao i turistički promet.

Glavni je nedostatak nepostojanje izravnih zračnih linija između dviju zemalja. Međutim, postoje naznake da bi se to moglo promijeniti u skoroj budućnosti. Zračna linija prometovala bi od travnja do listopada, što bi svakako ohrabrilo potencijalnu suradnju na svim razinama između Zadarske županije i bugarskih regija.

Moguća suradnja mogla bi se ostvariti u menadžmentu u turizmu osmišljavanjem zajedničkoga bugarsko-hrvatskog turističkog proizvoda za turiste iz dalekoistočnih zemalja i izravnim poslovnim razgovorima (B2B) te putem gospodarskih izaslanstava.