Poduzetnici početnici i HGK – početak nove suradnje

Objavljeno: 07. 06. 2018. , Ažurirano: 07. 06. 2018.

ŽK Karlovac pokrenula je prošle godine inicijativu redovitog informiranja novih poduzetnika o uslugama i mogućnostima potpore koju u sklopu komorskog sustava mogu ostvariti i time olakšati prve poduzetničke korake.

„Čestitamo vam na odluci da svoje ideje razvijate poduzetničkim poduhvatom i vlastitom tvrtkom. U tom smislu naša vam komora nudi partnerstvo i potporu u vašem poslovanju. Posebno vas pozivamo u naš Sustav savjetovanja poduzetnika i Razvojni centar Karlovac“, poručio je okupljenim poduzetnicima predsjednik Županijske komore Karlovac Zlatko Kuzman na sastanku održanom 6. lipnja.

U nastavku je predstavljen ustroj, aktivnosti i usluge Hrvatske gospodarske komore, s naglaskom na Sustavu savjetovanja poduzetnika karlovačke komore kao ključnoj usluzi podrške svim poduzetnicima bez obzira na djelatnost, iskustvo, tip problema koje žele riješiti. Zainteresirani poduzetnici i oni koji to namjeravaju postati u Sustavu savjetovanja mogu dobiti informacije i savjete o financijama, načinu i mogućnostima korištenja sredstava iz EU fondova, samoj pripremi projekata i potrebnoj dokumentaciji, utemeljenju poduzetnika i mnogim drugima.

Također, poduzetnicima je predstavljen Razvojni centar Karlovac koji pruža mogućnost korištenja namještenih uredskih prostorija unutar Poduzetničkog inkubatora, i to prvu godinu poslovanja besplatno, a druge dvije uz simboličnu cijenu kao oblik financijskih olakšica u prvim, za mnoge poduzetnike, zahtjevnim godinama.

Sudionici prezentacije pozitivno su ocijenili predstavljenu komorsku inicijativu, predstavili su svoje trenutno poslovanje i planove za daljni razvoj te iskazali spremnost za suradnju.