sastanak Upravljačkog odbora i partnera projekta 4helix+ 25.9.2019
Izvor: HGK

Peti sastanak Upravljačkog odbora projekta 4helix+ u Solunu

Objavljeno: 20. 01. 2020. , Ažurirano: 20. 01. 2020.

U Trgovinskoj i industrijskoj komori Solun, grčkog partnera projekta 4helix+, 30. i 31. siječnja održat će se peti sastanak Upravljačkog odbora projekta.

Na njemu će biti riječi o provedenoj glavnoj aktivnosti projekta: objavljenom natječaju i dodjeli inovacijskih vaučera od po deset tisuća eura malim tvrtkama iz djelatnosti Plavoga gospodarstva, ukupno 48 u osam područja provedbe projekta. U Zadarskoj županiji inovacijske vaučere na natječaju partnera Hrvatske gospodarske komore zaslužile su tvrtke Foka, Magic Croatia, Zara agent, Ribarski obrt Milivoj Blaslov, Obrt Lanđin te Shuttle tours, a projekte su provele u suradnji s tvrtkama iz kulturnih i kreativnih industrija iz Hrvatske: Novena, Spectre, Printshop, Motus Vis te iz Španjolske Logipymes. Projekte koji su trajali od lipnja do prosinca prošle godine predstavit će vanjski stručnjak projektnog partnera ŽK Zadar.

Na sastanku u Solunu predstavit će se i ograničeni poziv na iskaz interesa namijenjen tvrtkama korisnicama vaučera za dobivanje novčane potpore u prijavi na natječaje Europskog patentnog ureda, objavljen na internetskoj stranici projekta 4helix+.