Izvor: VPŽ

Pan parket zaključio projekt vrijedan 5 milijuna kuna

Objavljeno: 06. 04. 2018. , Ažurirano: 09. 04. 2018.

Uz novu će se višeetažnu hidrauličnu prešu povećati kapaciteti i otvoriti nova radna mjesta

U orahovačkom Hotelu Dukat održana je završna konferencija projekta Proširenje kapaciteta i povećanje kvalitete parketa ugradnjom višeetažne hidraulične preše Pan parketa Orahovica. Pan parket, tvrtka koja više od 90 posto proizvodnje plasira na strana tržišta, za ovaj je projekt dobila 1.922.813,34 bespovratnih kuna od Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Riječ je o projektu vrijednom 4.994.544,99 kuna. Učešće prijavitelja (Pan parket) iznosilo je 3.071.731,65 kuna.

20180405_122413.jpg
Izvor: HGK – ŽK Virovitica

"Radi se o višeetažnoj hidrauličnoj preši, stroju za prešanje parketa, kojim je riješen je problem uskog grla, odnosno povećan je kapacitet u jednom satu sa 108,60 na 141,18 četvornih metara, uz veću kvalitetu i redizajnirani izgled ekološki prihvatljivog parketa. Paralelno se povećalo i tržište jer, naravno, povećanjem i poboljšanjem kvalitete jača se i tržište. Ovom prešom ojačali smo i ekološki smisao, dakle dobili smo na uštedi ljepila. Sa svim popratnim prihodima, projekt je ukupno težak 8 milijuna kuna, a ono što je najvažnije, otvorit ćemo i 63 nova radna mjesta. Trenutno zapošljavamo 130 zaposlenih, ovaj mjesec dolazi nam i 12 novih. Projekt je realiziran u najboljem mogućem obliku, a za to moram zahvaliti ponajprije Agenciji Vidra na vrhunski odrađenom poslu te kolegi Deniju Kelavi, koji je vodio projekt uime naše tvrtke. Ukupne će investicije naše tvrtke u ovoj godini iznositi više od milijun eura. Tu su još novi izložbeni prostor za predstavljanje naših proizvoda kupcima te nova kotlovnica", rekao je vlasnik i predsjednik Uprave Pan Parketa Danijel Smiljanić u uvodu završne konferencije.

Uvodno su o značaju realizacije ovog projekta govorili zamjenica ravnateljice Razvojne agencije Vidra Neda Martić, direktor Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura, zamjenik gradonačelnice Orahovice Dalibor Fofonjka te župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović.

Sudionici su nakon završne konferencije obišli pogon Pan parketa te vidjeli na djelu rad novog stroja koji je, kako kažu sami djelatnici, uvelike olakšao i sam proces proizvodnje u pogonu.

Izvor: VPŽ