Predsjednik Zajednice Ivan Gale i zamjenik predsjednika Mario Zamuda
Izvor: HGK

Osnovana Zajednica za obrazovanje odraslih

Objavljeno: 22. 01. 2019. , Ažurirano: 23. 01. 2019.

Na inicijativu članica koje se bave obrazovanjem odraslih, u petak, 18. siječnja u Hrvatskoj gospodarskoj komori održana je osnivačka sjednica Zajednice za obrazovanje odraslih Hrvatske gospodarske komore. Za predsjednika Zajednice izabran je Ivan Gale iz Tehničkog učilišta Vinkovci, a za zamjenika predsjednika Mario Zamuda, ravnatelj Pučkoga otvorenog učilišta Čakovec.

Zajednica je osnovana pri HGK, a djelovat će u sklopu Odjela za obrazovanje. Ciljevi su poticanje okupljanja i učlanjivanja u Zajednicu u području cjeloživotnog učenja i obrazovanja odraslih radi jačanja ove djelatnosti te zastupanje, promicanje i zaštita zajedničkih interesa pred državnim i drugim institucijama i udruženjima.

IMG_20190118_114807.jpg

Inicijativni odbor Zajednice; Izvor: HGK

Predsjednik Zajednice Ivan Gale istaknuo je kako se osnivanjem Zajednice želi pridonijeti stvaranju sustava kvalitete ustanova za obrazovanje odraslih te uputiti konkretne prijedloge nadležnim institucijama. Među ostalim, zadaci su Zajednice iniciranje izmjena i rad na izmjenama postojećih propisa i razvojnih dokumenata, pružanje stručne i lobističke pomoći članicama, edukacija članica te poticanje razvoja i provedbe relevantnih programa za cjeloživotno učenje i obrazovanje odraslih.