ODGODA: Okrugli stol Jačanje globalnog protekcionizma – Koji su učinci na hrvatsko gospodarstvo?

Vrijeme održavanja: 12.07.2018.   /   Rok prijave: 10.07.2018.

Okrugli stol Jačanje globalnog protekcionizma – Koji su učinci na hrvatsko gospodarstvo? koji se trebao održati u četvrtak, 12. srpnja, u 10 sati u Hrvatskoj gospodarskoj komori, u organizaciji ICC-ja Hrvatska i Hrvatske gospodarske komore odgađa se do daljnjega te ćete o novom terminu biti obaviješteni na ovoj stranici.

Uvod u temu

Međunarodna poslovna zajednica svjedoči jačanju protekcionističkih mjera na globalnoj razini, što predstavlja izazov i za europske tvrtke te nameće brojna pitanja.

Hoće li američka trgovinska politika doista dovesti do svjetskog trgovinskog rata te koje bi mogle biti posljedice na našu vanjsku trgovinu s SAD-om i globalno?

Ovaj okrugli stol posebno je usmjeren na prikaz aktualnih protekcionističkih mjera i posljedica na poslovanje hrvatskih tvrtki.

Fokus će, među ostalim, biti i na utjecaju nedavnih američkih mjera za uvoz čelika i aluminija te ulozi WTO-a i reakciji EU-a i trećih zemalja na te mjere.

Govornici

• Irena Alajbeg, načelnica Sektora za trgovinsku i investicijsku politiku, Ministarstvo vanjskih i europskih poslova
  • Darinko Bago, predsjednik Hrvatskih izvoznika
  • Heri Bezić, pročelnik Katedre za međunarodnu ekonomiju, Ekonomski fakultet Sveučilišta u Rijeci
  • Marko Jurčić, savjetnik predsjednika Hrvatske gospodarske komore
  • predstavnik hrvatske tvrtke koja posluje na tržištu SAD-a

Tko bi trebao prisustvovati?

• rukovoditelji i stručnjaci poduzeća s međunarodnom prisutnošću
  • pravnici i odvjetnici
  • akademska zajednica

Prijave