Izvor: HGK

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća ŽK Virovitica uručene plakete najboljim tvrtkama

Objavljeno: 16. 12. 2019. , Ažurirano: 16. 12. 2019.

U hotelu Kurija Janković u Kapela Dvoru 12. prosinca održana je svečana sjednica Gospodarskog vijeća ŽK Virovitica na kojoj je promovirana 23. publikacija Karakteristike gospodarstva Virovitičko-podravske županije u 2018. godini, a najuspješnijim tvrtkama na području Virovitičko-podravske županije u 2018. godini uručene su plakete Zlatna kuna.

IMG-3.jpg
Zlatko Pleša, predsjednik ŽK Virovitica; Izvor: HGK

Nakon uvodnih riječi predsjednika ŽK Virovitice Zlatka Pleše, viši stručni savjetnik Sektora za financijske institucije i ekonomske analize HGK Željko Hanzl predstavio je Razvojne raznolikosti Hrvatske s posebnim osvrtom na Virovitičko-podravsku županiju. Direktorica ŽK Virovitica Kristina Pleša predstavila je publikaciju Karakteristike gospodarstva Virovitičko-podravske županije u 2018. godini koja za razliku od prošlogodišnje ima šest većih poglavlja: Opći podaci, Ekonomski pokazatelji, Demografski podaci, Obrazovanje, Gospodarske djelatnosti Virovitičko-podravske županije i Lista nositelja/korisnika znakova kvalitete HGK.

IMG-4.jpg
Kristina Pleša, direktorica ŽK Virovitica, predstavila je publikaciju Karakteristike gospodarstva Virovitičko-podravske županije u 2018. godini; Izvor: HGK

Nakon promocije publikacija uručena su priznanja najuspješnijim tvrtkama u 2018. godini.

Plaketu Zlatna kuna u kategoriji malih trgovačkih društava dobila je tvrtka Gradba d.o.o. Brezik uime koje je priznanje primio prokurist Igor Bardić, a uručio ga je predsjednik ŽK Virovitica Zlatko Pleša.

Plaketu Zlatna kuna u kategoriji srednjih trgovačkih društava dobila je tvrtka Pan parket d.o.o. Čačinci, a plaketu je savjetnik predsjednika HGK Ivan Škorić uručio predsjedniku Uprave Danielu Smiljaniću.

Plaketu Zlatna kuna u kategoriji velikih trgovačkih društava dobila je tvrtka Ciprijanović d.o.o. Orahovica, koju je župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović uručio direktorici Antoniji Jurjević.

IMG-7.jpg
Župan Virovitičko-podravski Igor Andrović; Izvor: HGK

Svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća prisustvovali su izaslanik predsjednika HGK Luke Burilovića i savjetnik predsjednika Ivan Škorić, župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović, gradonačelnik grada Slatine Denis Ostrošić, zamjenica gradonačelnika Virovitice Vlasta Honjek-Golinac, načelnik opčine Lukač Đuro Bukvić, iz Hrvatske obrtničke komore – Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije predsjednik Zoran Horić i komorski tajnik Božidar Jeremić te članovi Gospodarskog vijeća, predsjednici strukovnih grupa i grupacija HGK – Županijske komore Virovitica.