Sudionici strukovne skupine
Izvor: HGK

Održana sjednica Strukovne skupine djelatnosti upravljanja zgradama i nekretninama HGK - ŽK Rijeka

Objavljeno: 13. 11. 2018. , Ažurirano: 14. 11. 2018.

U Hrvatskoj gospodarskoj komori – Županijskoj komori Rijeka 13. studenoga održana je 2. sjednica Strukovne skupine djelatnosti upravljanja zgradama i nekretninama HGK - ŽK Rijeka. Uz usvajanje zapisnika i realizaciju zaključaka s konstituirajuće sjednice Strukovne skupine održane 24. svibnja 2018., prihvaćen je Plan i program rada Strukovne skupine za razdoblje 2019. - 2023., koji okvirno definira aktivnosti koje će se provoditi i teme koje će se obrađivati. Tu prije svega treba spomenuti praćenje zakonske regulative koja direktno utječe na rad upravitelja, kao što su Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, Ovršni zakon te Prijedlog zakona o upraviteljima nekretnina kojim se predlaže njihovo licenciranje.

Planom i programom rada predviđena je i kontinuirana suradnja s institucijama poput Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Ministarstva graditeljstva te Ministarstva regionalnog razvoja i EU fondova u organizaciji informativnih radionica, edukacija i ostalih sastanka s temama od interesa za članice Strukovne skupine.

Predsjednik Strukovne skupine djelatnosti upravljanja zgradama i nekretninama HGK - ŽK Rijeka Tomislav Štimac informirao je nazočne o realizaciji natječaja za energetsku obnovu višestambenih zgrada iz 2016. godine s osvrtom na rokove završetka natječaja. Mnogi upravitelji, iako su proveli nabavu, imaju problema s ograničenim brojem izvođača radova te traže produljenje razdoblja provedbe projekta.

Prezentiran je i projekt Digitalna komora – nova informacijsko-komunikacijska platforma za e-usluge HGK. Platforma je dostupna članicama i poslovnoj zajednici te javnoj upravi i građanima, a njome HGK želi pridonijeti povećanju korištenja informacijskih i komunikacijskih tehnologija u području pružanja e-usluga na razini Republike Hrvatske.