Održana online konferencija o suradnji Kine i zemalja inicijative Jedan pojas, jedan put

Objavljeno: 12. 06. 2020. , Ažurirano: 15. 06. 2020.

U organizaciji Međunarodne trgovačke komore Ningboa (CCPIT Ningbo) iz Kine, 10. je lipnja održana online konferencija o suradnji gospodarstvenika iz Kine i zemalja inicijative Jedan pojas, jedan put.

Sudjelovali su predstavnici lokalnih vlasti, gospodarskih komora i poduzetnika.

Konferenciju je uvodnim pozdravom otvorio Xu Guangxianu, predsjednik Međunarodne trgovačke komore Ningboa, nakon čega su reproducirani videogovori inozemnih gostiju uključujući i Vitomira Klasića, predsjednika Komore Zagreb, koji je naglasio dosadašnju suradnju komora Zagreba i Ningboa, hrvatskih i kineskih gospodarstvenika te planove za buduću suradnju.

Predsjednik Međunarodne trgovačke komore Ningboa istaknuo je važnost inicijative Jedan pojas, jedan put za suočavanje s posljedicama globalne gospodarske krize te važnost jačanja gospodarske suradnje zemalja sudionica inicijative.