Predsjednik Udruženja tehničkog projektiranja HGK Ivan Markić iz tvrtke Prona-grad d.o.o.
Izvor: HGK

Za predsjednika Udruženja tehničkog projektiranja ponovno izabran Ivan Markić

Objavljeno: 16. 03. 2021. , Ažurirano: 17. 03. 2021.

Izborna sjednica Udruženja tehničkog projektiranja Hrvatske gospodarske komore održana je 16. ožujka 2021. godine. Zbog pandemije bolesti COVID-19 ova se sjednica održala mrežno, putem platforme MS TEAMS.

Ivan Markić iz tvrtke Prona-grad d.o.o. iz Zagreb izabran je za predsjednika s jednogodišnjim mandatom. Za zamjenika predsjednika izabran je Dragan Kovač iz tvrtke Capital ing d.o.o. iz Zagreba.

Markić je ukratko je predstavio program rada Udruženja u narednoj godini, koji će se temeljiti na prioritetima koje su predložile članice Udruženja: unaprjeđenje regulative inženjerstva i tehničkog projektiranja, poticanje izlaska tvrtki Udruženja na inozemna tržišta, suradnja sa strukovnim komorama te na analizama i edukacijama.

Uz navedeno, važno je spomenut i planirane projekte Udruženja, kao što je izrada "Vodiča za odabir ponuda pri obnovi od potres"a te statistika javne nabave djelatnosti Udruženja u posljednjih pet godina.

Izabrani članovi Vijeća Udruženja tehničkog projektiranja su:

• Ivan Markić, Prona-grad d.o.o., Zagreb – predsjednik Udruženja,
  • Dragan Kovač, Capital ing d.o.o., Zagreb – zamjenik predsjednika,