Sudionici na sjednici
Izvor: ŽK Šibenik

Održana 1. sjednica Strukovne grupacije posrednika u prometu nekretnina ŽK Šibenik

Objavljeno: 02. 11. 2018. , Ažurirano: 02. 11. 2018.

Strukovna grupacija posrednika u prometu nekretninama ŽK Šibenik održala je svoju prvu sjednicu 31. listopada u Županijskoj komori Šibenik.

Prema dnevnom redu jednoglasno je prihvaćen Poslovnik o radu Strukovne grupacije posrednika u prometu nekretnina HGK – Županijske komore Šibenik uz dodatno objašnjenje članka 2. Poslovnika u kojemu stoji da poduzetnici obrtnici mogu biti pridruženi članovi Strukovne grupacije, ali ne mogu imati pravo glasa ako ne plaćaju dobrovoljnu članarinu HGK.

Prisutni su aktivno sudjelovali u raspravi o aktualnim problemima u svome poslovanju, primjerice o pitanju prijavljivanja agencija koje rade na crno, o pitanju visokih cijena oglašavanja nekretnina na portalima i sl. Predloženo je pojačanje carinskog nadzora agencija.

Viša stručna suradnica ŽK Šibenik Neda Bralić prisutnim je predstavnicima agencija predstavila analizu financijskih rezultata poslovanja poduzetnika u djelatnosti poslovanja nekretninama Šibensko-kninske županije za 2017. godinu te pregled broja kupoprodaja nekretnina prema vrstama nekretnina za razdoblje od 2013. do 2017. godine u Šibensko-kninskoj županiji i Republici Hrvatskoj.

Prema zaključcima s prethodne sjednice, voditeljica Strukovne grupacije Divna Bulat izvijestila je nazočne članove o upućenoj zamolbi Županijske komore Šibenik predsjednici Općinskog suda u Šibeniku Iris Živković o tome da se predstavnicima agencija koje su registrirane u Registru posrednika HGK omogući pristup uredu Zemljišno-knjižnog odjela u radno vrijeme od 8.30 do 12 sati.