Izvor: HGK

Održan XIV. Hrvatsko-ruski bankarski forum "Bankarsko poslovanje u suvremenim uvjetima: realnosti i perspektive"

Objavljeno: 24. 09. 2021. , Ažurirano: 28. 09. 2021.

Forum je održan u Splitu, 24. rujna, u organizaciji Asocijacije Ruskih banaka i Udruge banaka HGK, uz podršku veleposlanstva Ruske Federacije u Republici Hrvatskoj, veleposlanstva Republike Hrvatske u Ruskoj Federaciji i Središnjice HGK. Forum se već 10. godinu održava se u Republici Hrvatskoj.

S obzirom da utjecaj pandemije osjećaju gospodarstva i poslovne zajednice diljem svijeta, glavna tema Foruma bila je utvrđivanje i rješavanje međusobno povezanih problema, koji obuhvaćaju brigu o sigurnosti zaposlenika i klijenata, reorganizaciju poslovnih operacija te prepoznavanje novih poslovnih prilika u poslovanju tvrtki i banaka. Posebna pozornost bila je na pitanjima digitalizacije i automatizacije poslovanja, sa naglaskom na međunarodnoj suradnji tvrtki i banaka te aktivnostima na sprečavanju kompjutorskog kriminala.

Na Forumu su govorili veleposlanik Ruske Federacije u Republici Hrvatskoj Andrey Nesterenko (online nastup) te veleposlanik Republike Hrvatske u Ruskoj Federaciji Tomislav Car (online nastup), potpredsjednik HGK Josip Zaher, predsjednik Udruge hrvatskih banaka HGK Ivan Jandrić, izvršni direktor HBOR-a Vedran Jakšić te načelnica Odjela za gospodarske odnose Ministarstva vanjskih i europskih poslova RH Rina Eterović Goreta.