Održan sastanak Organizacijskog odbora sajma Agroexpo u Virovitici

Objavljeno: 14. 06. 2016. , Ažurirano: 14. 09. 2016.

Organizacijski odbor sajma Agroexpo sastao se u maloj vijećnici Virovitičko-podravske županije, u utorak, 14. lipnja.

Sastankom je predsjedao zamjenik župana Zdravko Dijaković, a prisustvovali su pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i europske fondove Igor Andrović, direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura i ostali članovi Organizacijskog odbora te predstavnici udruga pčelara, voćara i vinara s područja Virovitičko-podravske županije.

Dogovoreno je da će se ovogodišnji, šesti Agroexpo, sajam agroproizvoda i opreme, održati u Virovitici, u subotu, 3. rujna, povodom obilježavanja Dana Virovitičko-podravske županije.

Sajam će objediniti 13. županijsku izložbu voća, povrća i poljoprivrednih proizvoda, 11. županijsko ocjenjivanje meda, sajam meda i pčelinjih proizvoda, 8. međunarodno ocjenjivanje meda, 6. izložbu ljekovitog bilja i 6. izložbu vina.

Organizatori i pokrovitelji šestog sajma Agroexpo bit će: Virovitičko-podravska županija i Grad Virovitica, ŽK Virovitica, HOK POK Virovitičko-podravske županije, Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije i Savjetodavna služba Virovitičko-podravske županije.

U sklopu sajma Grupacija pčelarstva ŽK Virovitica i Virovitičko-podravska županija organizirat će međunarodno i županijsko ocjenjivanje meda.

U ŽK Virovitica održat će se i stručno predavanje za članove Grupacije pčelarstva i za ostale zainteresirane pčelare.