Održan prvi sastanak Foruma jadransko-jonskih gospodarskih komora i Udruženja gospodarskih komora Podunavlja

Objavljeno: 17. 05. 2018. , Ažurirano: 18. 05. 2018.

Na inicijativu predsjednice Foruma jadransko-jonskih gospodarskih komora Mirjane Čagalj, potpredsjednice HGK za graditeljstvo, promet i veze te v. d. predsjednice Županijske komore Split, 16. svibnja u Budimpešti održan je sastanak predstavnika Foruma jadransko-jonskih gospodarskih komora i Udruženja gospodarskih komora Podunavlja.

Sastanak je održan s ciljem definiranja mogućnosti suradnje dvaju regionalnih udruženja gospodarskih komora koja djeluju u skladu sa strategijama Europske unije za jadransko-jonsku i dunavsku regiju.

Čagalj je predstavila aktivnosti Foruma jadransko-jonskih gospodarskih komora, dok je Udruženje gospodarskih komora Podunavlja predstavio glavni tajnik Peter Lorincze. Naglasak je bio na aktivnostima pripreme i provedbe projekata sufinanciranih iz fondova Europske unije. Čagalj je naglasila šest projekata koji se pripremaju za prijavu u okviru programa Interreg IPA CBC Hrvatska - Bosna i Hercegovina - Crna Gora, dok je Lorincze istaknuo projekt u kojem je glavni partner Komora Budimpešte na temu dualnog obrazovanja.

Uz čelne ljude regionalnih udruženja, na sastanku su sudjelovali i predstavnici Trgovinske i industrijske komore Budimpešte, HGK – Županijske komore Split, kao i zamjenik mađarskog nacionalnog koordinatora za Strategiju EU za Dunavsku regiju Gabor Jenei.

Zaključak održanog sastanka je da postoji potencijal za suradnju kroz realizaciju aktivnosti i projekata zajedničkog interesa, a sve s ciljem kvalitetnije realizacije akcijskih planova dviju strategija.