Radni sastanak predstavnika Sveučilišta Sjever i Hrvatske gospodarske komore u Varaždinu

Objavljeno: 18. 10. 2018. , Ažurirano: 18. 10. 2018.

Predstavnici Sveučilišta Sjever održali su u ponedjeljak, 15. listopada 2018. godine u Sveučilišnom centru Varaždin radni sastanak s predstavnicima Hrvatske gospodarske komore.

Na radnom sastanku su uz domaćine, prof. dr. sc. Marina Milkovića, rektora Sveučilišta Sjever i izv. prof. dr. sc. Damira Vusića, prorektora Sveučilišnog centra Varaždin sudjelovali i  izv. prof. dr. sc. Anica Hunjet, prorektorica za znanstveno-umjetnički rad i međunarodnu suradnju i izv. prof. dr. sc. Ante Rončević, pročelnik Odjela za poslovnu ekonomiju, te predstavnici HGK; dr. sc. Tomislav Radoš, potpredsjednik HGK za industriju i IT, energetiku i zaštitu okoliša i doc. dr. sc. Petar Mišević, savjetnik predsjednika Hrvatske gospodarske komore za obrazovanje, kvalitetu i informacijsku sigurnost.

Na sastanku su razmatrane teme vezane uz dosadašnju i buduću suradnju dviju institucija, s posebnim naglaskom na izvođenju specijalističkog poslijediplomskog studija "Poduzetništvo i EU fondovi" čiji se početak uskoro očekuje na Sveučilištu Sjever. Nakon raspisivanja natječaja za upis SPDS-a krajem listopada, početak izvođenja nastave planira se za prosinac ove godine. Ovaj moderan studij rađen je u skladu s potrebama tržišta rada te će na njemu, osim profesora sa Sveučilišta Sjever i profesora s drugih hrvatskih sveučilišta predavati brojni eminentni i poznati stručnjaci iz gospodarstva, kao i iz inozemstva, zajedno s ekspertima iz HGK. Podsjetimo, predviđenim studijskim programom studenti će stjecati vještine prijeko potrebne za razvoj moderne, na znanju temeljene ekonomije, s naglaskom na učenju poduzetničkih vještina primjenjivih u svim segmentima gospodarstva.

Nakon sastanka gosti su uz vodstvo izv. prof. dr. sc. Damira Vusića, prorektora Sveučilišnog centra Varaždin obišli prostorije Sveučilišta i iskazali zadovoljstvo opremljenošću predavaonica i kabineta, a posebno opremljenošću specijaliziranih laboratorija za potrebe studenata graditeljstva, elektrotehnike, strojarstva i multimedije. Sveučilište Sjever nastavlja sa svojim razvojem i novim studijima koji su prije svega rezultat analize i praćenja obrazovnih i tržišnih potreba, ali i potreba studenata, čemu je dokaz i samo pokretanje novog specijalističkog studija „Poduzetništvo i EU fondovi“, a za koji svakodnevno stižu brojni upiti studenata.