Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović
Izvor: HGK

Poduzetnicima 7,5 milijuna kuna za brendiranje Znakovima kvalitete

Objavljeno: 08. 08. 2018. , Ažurirano: 08. 08. 2018.

Maksimalan iznos bespovratne potpore po projektu 75.000 kuna

Hrvatska gospodarska komora potpisala je Sporazum s Ministarstvom gospodarstva poduzetništva i obrta o zajedničkoj provedbi projektnog prijedloga Znakovi kvalitete za dodjelu potpora male vrijednosti mikro, malim i srednjim poduzećima (MSP) za dokazivanje kvalitete, sigurnosti i pouzdanosti svojih proizvoda i usluga. Sredstva od 7,5 milijuna kuna za razdoblje do 2020. godine osigurao je Europski fond za regionalni razvoj. Mikro, malim i srednjim poduzećima osiguravaju se bespovratna sredstva za povećanje vidljivosti i prepoznatljivosti hrvatskih proizvoda i usluga za provođenje postupka stjecanja prava uporabe znakova kvalitete HGK.

"Cilj je ovog projekta povećati prepoznatljivost proizvoda i usluga na tržištu, što pridonosi povećanju prihoda od prodaje, izvoza i ukupne konkurentnosti samog poduzeća. Znakovi kvalitete pridonijet će stvaranju dodane vrijednosti za proizvod ili uslugu, a ujedno i stvaranju prepoznatljivosti ukupnog identiteta kvalitetnih hrvatskih proizvoda na zajedničkom i svjetskom tržištu", istaknuo je predsjednik HGK Luka Burilović.

Javni Poziv na dostavu projektnih prijedloga prijavitelja za dodjelu bespovratnih sredstava objavljen je 13. srpnja, a po jednom projektu maksimalan iznos bespovratne potpore je 75.000 kuna.

"Ovo je prilika za sva mikro, mala i srednja poduzeća da ostvare bespovratnu potporu za stjecanje prava uporabe znakova kvalitete HGK bilo da se radi o znaku Hrvatska kvaliteta ili Izvorno hrvatsko. Projektom je HGK osigurala gospodarskim subjektima mogućnost financiranja postupka stjecanja znakova kvalitete HGK bez dodatnih financijskih ulaganja s ciljem jačanja njihove prepoznatljivosti i podizanja konkurentnosti", kazala je voditeljica Odjela za upravljanje kvalitetom Samostalne službe za obrazovanje, kvalitetu i informacijsku sigurnost HGK Nevenka Gašparac.

Cijeli će se projekt provoditi u suradnji s Ministarstvom gospodarstva poduzetništva i obrta kao trajni otvoreni Poziv na dostavu projektnih prijava s krajnjim rokom prijava do 29. lipnja 2020. godine, a detaljnije upute za prijave na ovaj otvoreni Poziv bit će dostupne po njegovoj objavi na stranicama Ministarstva gospodarstva poduzetništva i obrta.