Izvor: Pixabay

Poziv na kandidiranje članova Upravnog odbora Hrvatske zaklade za znanost

Objavljeno: 19. 01. 2021. , Ažurirano: 19. 01. 2021.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske objavilo je 7. siječnja poziv na kandidiranje članova Upravnog odbora Hrvatske zaklade za znanost. Prijave su otvorene do 15. veljače 2021. godine

Sedmoro članova Upravnog odbora biraju se iz redova vrhunskih znanstvenika, osobito onih koji imaju svjetski priznate radove i rezultate. Kandidate za članove Upravnog odbora Zaklade Vlada Republike Hrvatske utvrđuje na temelju prijedloga koje podnose znanstveni instituti, Rektorski zbor, sveučilišni senati, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Hrvatska gospodarska komora, udruge poslodavaca, Nacionalno vijeće za znanost, visoko obrazovanje i tehnološki razvoj te znanstvenici i članovi akademske zajednice. Detalji poziva dostupni su na POVEZNICI.

Hrvatska zaklada za znanost osnovana je s temeljnom svrhom razvoja i promicanja znanosti i tehnologijskog razvoja u Republici Hrvatskoj te s krajnjim ciljem osiguravanja održivog društvenog i gospodarskog razvoja u Republici Hrvatskoj te s krajnjim ciljem osiguravanja održivog društvenog i gospodarskog razvoja uz poticanje zapošljavanja i vodeći se načelima socijalne uključivosti.