U Karlovcu održana akcija Kupujmo hrvatsko
Izvor: HGK

U Karlovcu promovirana hrvatska kvaliteta

Objavljeno: 05. 07. 2019. , Ažurirano: 05. 07. 2019.

„Kupovinom domaćih proizvoda stojimo na braniku očuvanja hrvatskih radnih mjesta i hrvatske proizvodnje'', rekao je potpredsjednik Hrvatske gospodarske komore za trgovinu i financije Josip Zaher na akciji Kupujmo hrvatsko koja se danas održava u Karlovcu.

Zaher.jpgPotpredsjednik Hrvatske gospodarske komore za trgovinu i financije Josip Zaher; Izvor: HGK

„Prije 170 godina s ovog područja u Ameriku su se izvozili štapovi za gospodu i to visoke kvalitete koji su bili izuzetno traženi. No i danas je jedna od vodećih industrija i u regiji ona koja na to isto tržište izvozi najmodernije proizvode - oružje za policiju i vojsku. Industrija znači posao, blagostanje i prosperitet i stoga želimo da ona raste i opstaje. HGK i dalje promovira tu kvalitetu i zato smo velikim i malim proizvođačima osigurali financijsku pomoć od 7,5 milijuna kuna kojom ćemo im omogućiti dobivanje znakova kvalitete i izvornosti kako bi na taj način dodatno ojačali brendove i ojačali plasman hrvatskih proizvoda”, dodao je Zaher.

Karlovac je srce Hrvatske i logo srca koji obilježava akciju Kupujmo Hrvatsko nam je stoga idealan za ovakvu manifestaciju, istaknuo je gradonačelnik Grada Karlovca Damir Mandić. „Nikola Tesla je svoje osnovno obrazovanje stekao upravo u Karlovcu i ono što od njega trebamo preuzeti je njegova inovativnost koja može osigurati budućnost hrvatskih poduzetnika. Upravo zato svima na ovoj manifestaciji želim puno poslovnog uspjeha i pravu prodaju”, naglašava Mandić.

Mandić.jpgGradonačelnik Grada Karlovca Damir Mandić; Izvor: HGK

Kada provodimo javne nabave naše je zadovoljstvo veće kada sklopimo ugovor s domaćim dobavljačima i davateljima usluga, dodala je zamjenica župana Karlovačke Županije Martina Furdek-Hajdin. „Želimo raditi lokalno, a koristeći i kupujući domaće proizvode osiguravamo radna mjesta i naš prosperitet. No jednako tako trebamo biti svjesni da su mnogi naši proizvodi kvalitetniji i zdraviji od onih stranih”, dodala je Martina Furdek-Hajdin.

Furjak Hajdin.jpgZamjenica župana Karlovačke Županije Martina Furdek-Hajdin; Izvor: HGK

U Karlovcu se danas do 19 sati na šetalištu Dr. Franje Tuđmana održava akcija Kupujmo hrvatsko na kojoj svoje proizvode predstavlja osamdesetak tvrtki, obrta, obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava i udruga.

Inovacije proizvoda i usluga hrvatskih proizvođača nit su vodilja akcije Kupujmo hrvatsko i u 2019. godini, dvadesetdrugoj godini u kojoj se akcija provodi. Njome se želi promovirati promocija domaćih proizvoda vrhunske kvalitete, kao onih koji nose znakove “Izvorno hrvatsko” i “Hrvatska kvaliteta”.