Izvor: Pixabay

Radionica o potrebi pregleda zgrada

Objavljeno: 10. 12. 2021. , Ažurirano: 11. 12. 2021.

Hrvatska gospodarska komora organizira Radionicu o potrebi pregleda zgrada, koja će se održati u srijedu, 15. prosinca, u 13 sati, u vijećnici HGK na Rooseveltovom trgu 2, uz prijenos uživo putem YouTubea.

Radionicom želimo izraziti zabrinutost stanjem zgrada te naglasiti važnost i potrebu pregleda i redovitog održavanja svih vrsta građevina. Sami pregledi uvelike doprinose sigurnosti korisnika te značajno produžavaju vijek trajanja građevina, što je u interesu vlasnika.  Također, postoji niz propisa koji obvezuju na preglede i održavanje građevina. Stoga ćemo na Radionici obraditi teme kao što su zakonske obveze pregleda te financijske i tržišne aspekte pregledanih i sigurnih zgrada.

Predavači će biti predstavnici Građevinskog fakulteta u Zagrebu, Udruženja tehničkog projektiranja, Udruženja osiguravatelja, Udruženja upravljanja zgradama, Grupacije dimnjačara i Udruženja poslovanja nekretninama Hrvatske gospodarske komore.

Radionica je primarno namijenjena:

• predstavnicima jedinica lokalne samouprave,
  • upraviteljima,
  • javnim tvrtkama,
  • posrednicima u kupoprodaji nekretnina,
  • svim vlasnicima nekretnina.

Ciljevi:

• povećanje provedbe redovnih, glavnih i izvanrednih pregleda građevina u svrhu povećanja sigurnosti korištenja i smanjenja rizika od urušavanja građevina prilikom korištenja;
  • veća informiranost javnosti o mogućnosti i obvezi pregleda građevina;
  • saznati koje su koristi i prednosti zakonskog ispunjavanja obveza pregleda zgrada;
  • utvrditi koje prijetnje slijede zbog vlasnikovog zanemarivanja zgrada.

Za fizičko prisustvovanje radionici možete se prijaviti OVDJE, najkasnije do utorka, 14. prosinca.

Za prijenos putem YouTubea možete se prijaviti obrascem u nastavku, najkasnije u srijedu, 15. prosinca, do 10 sati. Prijavljenima ćemo poveznicu dostaviti prije početka radionice.