Objavljeno: 17. 12. 2021. , Ažurirano: 19. 12. 2021.

Na svojoj posljednjoj ovogodišnjoj sjednici, članovi Savjeta Hanfe jednoglasno su izabrali Kristijana Buka za novog predsjednika Savjeta Hanfe. Tu je dužnost preuzeo od Damira Vanđelića nakon isteka njegovog četverogodišnjeg mandata kojeg je obavljao u ime Udruženja osiguravatelja Hrvatske gospodarske komore.

Biuk.png

Kristijan Buk

Kristijan Buk dugogodišnji je član Savjeta Hanfe kao predstavnik Udruženja društava za upravljanje mirovinskim fondovima i mirovinskih osiguravajućih društava. Predsjednik je Uprave Allianz ZB d.o.o. društva za upravljanje obveznim i dobrovoljnim mirovinskim fondovima od 2017. godine, a prije toga obnašao je dužnost predsjednika Nadzornog odbora Allianz ZB te od 2007. do 2015. godine i dužnost člana Uprave za financije u Allianz Zagreb osiguravajućem društvu.

Uz predsjednika Savjeta Buka te predsjednika Upravnog vijeća Ante Žigmana, članovi Savjeta u sljedeće četiri godine su: Davor Tomašković, predsjednik Uprave Croatia osiguranja (u ime Udruženja osiguravatelja HGK), Josip Glavaš, predsjednik Uprave Erste Asset Managementa (u ime Udruženja investicijskih fondova HGK), Ivana Gažić, predsjednica Uprave Zagrebačke burze (uime Udruženja za poslovanje i posredovanje na financijskim tržištima HGK), Marko Juranić, član Uprave UniCredit Leasing Croatia (uime Udruženja leasing društava HGK), Ivana Ravlić Ivanović i Ivana Žepić načelnice Sektora za financijski sustav u Ministarstvu financija te Novka Simić, viša savjetnica Sektora za EU i međunarodne financijske odnose u Ministarstvu financija.

Savjet Hanfe je savjetodavno tijelo agencije, koje se od 2009. godine redovito sastaje i daje mišljenja, stručne i znanstvene savjete radi razvoja i unaprjeđenja nadzorne prakse iz nebankarskog financijskog sektora. Čini ga devet članova i to: predsjednik Upravnog vijeća Hanfe (po službenoj dužnosti), pet članova koje biraju predstavnici udruga HGK, subjekata nadzora i tri člana koja imenuje Vlada RH.