Izvor: Pixabay

Predstavljanje mogućnosti hrvatskog gospodarstva i znanosti u natječajima EUMETSAT-a

Objavljeno: 22. 01. 2020. , Ažurirano: 14. 02. 2020.

U suradnji s Državnim hidrometeorološkim zavodom, Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Europskom međuvladinom organizacijom za korištenje meteoroloških satelita EUMETSAT, Hrvatska gospodarska komora organizirala je predstavljanje mogućnosti za uključivanje hrvatskog gospodarstva i znanosti u projekte EUMETSAT-a.

Predstavljanje je održano u četvrtak, 13. veljače, u 9:30, u Hrvatskoj gospodarskoj komori u Zagrebu, na adresi Rooseveltov trg 2 (u vijećnici na 1. katu).

Budući da je Republika Hrvatska članica EUMETSAT-a, njena industrija i znanstveno-stručna zajednica – sveučilišta i znanstveni centri imaju pravo na ravnopravno sudjelovanje u proizvodnji i unapređenju rada meteoroloških satelita i prijenosu satelitskih podataka, što uključuje nova idejna rješenja, aplikativna informatička rješenja i slično. Posebno je bitna mogućnost sudjelovanja hrvatskih proizvođača u konzorcijima u ulozi podizvođača. Uz navedeno, EUMETSAT provodi i postupke nabave male vrijednosti na kojima se odabiru izvođači.

Nositelj strukovnih aktivnosti EUMETSAT-a za Hrvatsku je Državni hidrometeorološki zavod, a Hrvatska gospodarska komora je Industrial Focal Point u EUMETSAT-u. Članstvo u EUMETSAT-u državama članicama, pa tako i Hrvatskoj, otvara mogućnost sudjelovanja poduzetnika i znanstvenika na natječajima EUMETSAT-a kojima se podržavaju njihove poslovne aktivnosti.
U okviru programa organizirane su individualne konzultacije sa stručnim osobama EUMETSAT-a o mogućoj suradnji.

Radni jezik događanja je engleski.

Predavanja predstavnika EUMETSAT-a dostupna su u pratećim dokumentima.

Vrijeme Aktivnost
09:00 - 09:30 Participant registration
09:30 - 09:40 Opening of the meeting (Croatian Chamber of Economy / Croatian Meteorological and Hydrolgical Service / Ministry of Science and Education)
09:40 - 10:30 Vincent Gabaglio, International Relations Officer - General information on EUMETSAT