Odabrane male i srednje tvrtke za sudjelovanje u projektu ETGG2030

Objavljeno: 04. 05. 2022. , Ažurirano: 04. 05. 2022.

Prijave za međunarodni projekt European Tourism Going Green (ETGG) 2030 zatvorene su 11. travnja.

Na projekt se na razini Europske unije prijavilo 167 tvrtki iz šest zemalja, od toga njih 19 iz Hrvatske. U projektu te procesu certificiranja i dobivanju certifikata može sudjelovati 11 tvrtki iz Hrvatske.

Povjerenstvo za evaluaciju prijava, s iskustvom u održivom turizmu i razvoju poslovanja, ocijenilo je podnesene prijave prema unaprijed određenim kriterijima ocjenjivanja, a međunarodno povjerenstvo za odabir donijelo je konačnu odluku o odabranim tvrtkama.

Odabrane male i srednje tvrtke u Hrvatskoj su:

• Bibendum in actione d.o.o., Vis, Hotel San Giorgio,
  • Excelsus d.o.o., Stobreč, Kamp Stobreč Split,
  • Hotel Villa Dvor, Omiš,
  • Manas d.o.o., Split, Cornaro Hotel,
  • Mep Ing d.o.o., Stari Grad na Hvaru, Hotel Antica,
  • Shuttle d.o.o., Split, putnička agencija,
  • Sunčani život d.o.o., Split, putnička agencija,
  • Tip-extreme, Makarska, putnička agencija,
  • Tour travel d.o.o., Kaštel Stari, putnička agencija,
  • Tournesol j.d.o.o., Split, putnička agencija,
  • Zagora promet – Rotondo d.o.o., Trogir, Hotel Rotondo.

Vodstvo projekta čestita odabranim tvrtkama u Hrvatskoj i raduje se početku zajedničkih aktivnosti prema održivijem turizmu u lipnju ove godine!

Osoba za kontakt u HGK – Županijskoj komori Split je Nataša Bušić, tel. 021/321-118, e-mail: nbusic@hgk.hr.

Projekt European Tourism Going Green (ETGG) 2030, usmjeren na promicanje i poticanje održivosti u turizmu, vrijedan je 1,3 milijuna eura i sufinanciran iz europskog COSME programa. HGK – Županijska komora Split jedan je od osam partnera iz ukupno šest europskih država, a ostali partneri su: Sveučilište za održivi razvoj Eberswalde – ZENAT (Njemačka), ECOTRANS (Njemačka), ÖHV Turistički servis (Austrija), Gospodarska, industrijska, obrtnička i poljoprivredna komora Pordenona - Udine (Italija), Posebna agencija Gospodarske komore Basilicata ASSET (Italija), Turističko udruženje okruga Sibiu (Rumunjska) i DMD NT (Bugarska). Projekt je započeo 1. siječnja 2021. godine i trajat će 30 mjeseci, odnosno do 30. lipnja 2023. godine.