Izvor: ebf.eu

Obilježavanje Svjetskog i Europskog tjedna novca 2018.

Objavljeno: 06. 03. 2018. , Ažurirano: 19. 03. 2018.

U povodu obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca 2018., od 12. do 16. ožujka HGK će organizirati edukacije za učenike srednjih škola u šest hrvatskih gradova, stručno predavanje za studente i okrugli stol.

Hrvatska gospodarska komora jedan je od sudionika Nacionalnog strateškog okvira financijske pismenosti potrošača, a u suradnji s institucionalnim partnerima i članicama udruženja financijskih institucija, tijekom cijele godine provodi različite aktivnosti usmjerene podizanju financijske pismenosti građana i poslovnih subjekata.

Posebice ističemo pilot-projekt Više znamo, bolje razumijemo u 2017. godini u suradnji s Gradskim uredom za obrazovanje Grada Zagreba, uz podršku Ministarstva financija, Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga i udruženja financijskih institucija HGK, kojim je bilo obuhvaćeno 250 učenika i 150 profesora u pet zagrebačkih srednjih škola, a za potrebe projekta izrađena je i prigodna brošura. Nakon uspješno provedenih edukativnih aktivnosti, i u 2018. godini nastavljene su aktivnosti u drugih pet zagrebačkih škola (dvije gimnazije i tri strukovne škole) od 15. veljače do 9. ožujka 2018.

HGK tradicionalno obilježava Svjetski i Europski tjedan novca, Svjetski dan investicijskih fondova te Svjetski dan štednje nizom edukativno-informativnih aktivnosti usmjerenih studentima, učenicima srednjih škola i građanima širom Hrvatske.

Raspored događanja tijekom Svjetskog i Europskog tjedna novca 2018.:

• Edukacija za učenike srednjih škola prema sljedećem rasporedu:

DATUM

ŽUPANIJSKA KOMORA

PON, 12. 3.

ŽK Slavonski Brod, 11 sati

UTO, 13. 3.

ŽK Osijek, 11 sati

SRI, 14. 3.

ŽK Sisak, 11 sati

SRI, 14. 3.

ŽK Zadar, 11 sati

ČET, 15. 3.

ŽK Karlovac, 11 sati

PET, 16. 3.

ŽK Rijeka, 11 sati

• Predavanje za studente na Ekonomskom fakultetu Zagreb u srijedu, 14. ožujka, u 10 sati
    • Tematske cjeline na edukacijama: značaj financijske pismenosti i uloga regulatorne agencije HANFA-e; bankarstvo i upravljanje osobnim financijama; osiguranje; investicijski fondovi.
  • Okrugli stol u Hrvatskoj gospodarskoj komori u četvrtak, 15. ožujka, u 11 sati.