Izvor: Pixabay

Vrhunski hrvatski stručnjaci za računovodstvo i financije održali webinare za članice HGK

Objavljeno: 04. 12. 2020. , Ažurirano: 04. 12. 2020.

Hrvatska gospodarska komora organizirala je u 3. i 4. prosinca dva besplatna webinara namijenjena računovodstvenim i knjigovodstvenim djelatnicima tvrtki članica Komore, odnosno Udruženja računovođa HGK.

"Tijekom tih dvaju webinara polaznici su dobili informacije o svim značajnijim izmjenama poreznih propisa koje nas očekuju u petom krugu reforme poreznog sustava", izjavio je Mladen Komšić, poslovni tajnik Udruženja računovođa te pomoćnik predstojnika Ureda predsjednika HGK.

Komšić, Čevizović (1).jpgMladen Komšić i Ivan Čevizović; Izvor: HGK;

Na prvom je webinaru, 3. prosinca, predavač bila ugledna stručnjakinja Hrvatske zajednice računovođa i financijskih djelatnika dr. sc. Marija Zuber, ekspert s velikim iskustvom u područjima plaća i naknada, mirovinskog i zdravstvenog osiguranja, poreza na dohodak i radnog prava. Ona je polaznike, kojih je bilo više od 1300, informirala o predloženim izmjenama i dopunama Zakona o porezu na dohodak koje stupaju na snagu od 1. siječnja 2021. godine, govorila je o godišnjem obračunu poreza na dohodak od nesamostalnog rada pri isplati zadnje plaće u 2020. godini te o oporezivanju prigodnih isplata radnicima u povodu blagdana.

Drugi je online seminar, 4. prosinca, održao dr. sc. Ivan Čevizović, ovlašteni porezni savjetnik, s dugogodišnjim iskustvom u financijskom izvještavanju i porezima te ugledni stručnjak za Međunarodne standarde financijskog izvještavanja (MSFI) i Hrvatske standarde financijskog izvještavanja (HSFI). Na seminaru je sudjelovalo više od 1200 polaznika.

Ivan Čevizović.jpgIvan Čevizović; Izvor: HGK;

Čevizović je govorio o pripremama za sastavljanje financijskih izvještaja za 2020. godinu, koji se razlikuju od izvještaja za prethodnu godinu zbog izmjena u standardima MSFI i HSFI u primjeni za 2020., a u vezi s time i promjenama računovodstvenih politika, odnosno ispravkama pogrešaka prethodnih razdoblja. Polaznike webinara upoznao je s važnim izmjenama poreznih propisa – izmjenama poreza na dobit i poreza na dodanu vrijednost.